Eurowizja bez symboliki ISIS i „niepoprawnych politycznie” flag

foto: Fredrik Posse/Stryngford Photo, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Fredrik Posse/Stryngford Photo, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Organizatorzy Eurowizji ogłosili listę zakazanych podczas konkursu symboli i flag. Prócz flagi ISIS, której zakaz jest zrozumiały dla wszystkich, wymieniono również flagi Kraju Basków, Kosowa oraz Krymu, co wiąże się bezpośrednio z polityką.

W sieci znalazł się dokument z zakazanymi flagami, co spowodowało gwałtowne reakcje na całym świecie. Dziennik „El Diaro Vasco” podaje, że flaga Kraju Basków jest jedyną spośród flag regionów autonomicznych Hiszpanii, włączoną w spis zabronionych symboli. Zabroniono także wnoszenia do Globen Arena flag Palestyny, Kosowa, Górskiego Karabachu, Krymu, Tureckiej Republiki Cypru, a także Donieckiej Republiki Ludowej. Organizatorzy Eurowizji twierdzą, że chcą w ten sposób ograniczyć możliwe prowokacje, a tym samym „odpolitycznić” konkurs. Umieszczenie na liście razem z terrorystami nie podoba się, rzecz jasna, żadnemu z krajów, które wymieniono. Kosowska telewizja RTK już złożyła swój sprzeciw do organizatorów. Niebiesko-żółta flaga Kosowa zazwyczaj powiewała nad publicznością wielu ostatnich Eurowizji. Również stacja RTVE z Hiszpanii domaga się wyjaśnień odnośnie flagi baskijskiej.

Eurowizja nie ma zastrzeżeń odnośnie flagi tęczowej, o ile nie zostanie ona użyta do celów politycznych. W przypadku jakiegokolwiek nieodpowiedniego wykorzystania flagi, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do jej konfiskaty. Prócz flag zakazane podczas konkursu będą również wszelkiego rodzaju bannery reklamowe czy transparenty z nieanglojęzycznymi napisami oraz tzw. selfie-sticks.

Europejska Unia Nadawców EBU odpowiedzialna za konkurs jest niezmiernie niezadowolona, że lista zakazanych symboli i flag ujrzała światło dzienne. Organizatorzy przepraszają wszystkich, którzy poczuli sie urażeni listą. Proszą również o „natychmiastowe usunięcie dokumentu, który zawiera zdjęcia flag, oraz publikację oficjalnego dokumentu, który ich nie przedstawia”.

Maj/kresy.pl, dziennik-eurowizyjny.blog.pl, jpost.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.