4 grudnia 2023
Kultura i recenzje

Jakimowicz wyrzucony z TVP. „Onet”: Powodem skargi czterech kobiet na seksistowskie zachowanie

– Skargi czterech kobiet na seksistowskie zachowania stoją za zwolnieniem Jarosława Jakimowicza z Telewizji Polskiej (TVP) – przekazał onet.pl. Kobiety miały przekazać informacje o zachowaniu prezentera poprzedniemu szefowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) Jarosławowi Ołechowskiemu, jednak miały nie doczekać się reakcji.

Wczoraj dyrekcja TAI przekazała komunikat o całkowitym zawieszeniu udziału Jarosława Jakimowicza w programach telewizyjnych. Później przekazano informację o rozwiązaniu umowy z firmą Jakimowicza.

– W związku z licznymi przykładami Pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych – napisał szef TAI Michał Adamczyk do Jarosława Jakimowicza w liście, którego treść ujawniły „Wirtualne Media”.

Z kolei według ustaleń „Onetu”, zwolnienie to efekt skarg czterech różnych kobiet na „seksistowskie zachowania” Jakimowicza.

– Kobiety miały skarżyć się już poprzedniemu szefowi TAI Jarosławowi Olechowskiemu, ale wówczas nie doczekały się reakcji – podaje onet.pl i przypomina, że „do zmiany na tym stanowisku doszło w kwietniu”.

– Zdaniem władz TVP zachowanie Jakimowicza nie kwalifikuje się na zawiadomienie prokuratury, ale na wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne, które przeprowadzono – dodał portal.

onet.pl

fot. YT/TVP Info

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net