Jest już drugi zwiastun filmu „Wołyń”

W Internecie pojawił się drugi zwiastun filmu „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Urywki obrazu ukazują tragiczną sytuację mieszkańców ogarniętych wojną Kresów Wschodnich. W kinach produkcja pojawi się 7 października.

„Wołyń” jest pierwszym obrazem w polskim kinie, który porusza temat ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców w latach 1943-1944. Sam reżyser uznał tę produkcję za najbardziej wymagający film w jego karierze. Wyzwanie stanowiła duża liczba statystów na planie, dni zdjęciowych w rozmaitych lokalizacjach oraz pracę z dziećmi. – Najtrudniejsze było dla mnie to, jak przeprowadzić dzieci, małych aktorów, przez tę historię – stwierdził Wojciech Smarzowski. Główną rolę w filmie zagra Michalina Łabacz. – Około 250 dziewczyn przyszło na zdjęcia próbne – powiedział reżyser. – Do Michaliny było mi najbliżej, to bardzo dobra aktorka – podsumował Smarzowski.

Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce, zamieszkiwanej przez Polaków, Ukraińców i Żydów. Główna bohaterka, 17-letnia Zosia Głowacka. jest zakochana w ukraińskim rówieśniku, jednak ojciec postanawia wydać ją za bogatego właściciela ziemskiego, wdowca z dwójką dzieci. Jednak wkrótce wybucha wojna, która na zawsze zmienia życie mieszkańców wioski. Zosia staje się uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych przez narastający nacjonalizm ukraiński.

Scenariusz filmu powstał na podstawie opowiadań Stanisława Srokowskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Jr. W produkcji występują także m.in.: Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasyli, Lech Dyblik, Jacek Braciak, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk, Wojciech Zieliński.

Maj/tvp.info

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net