Kolejny popularny zespół odmawia występów z powodu segregacji sanitarnej. Molesta Ewenement nie pojawi się w Chorzowie

Założony w 1995 roku zespół hiphopowy Molesta Ewenement miał wystąpić w Chorzowie na Fest Festiwalu. Zespół jednak ogłosił, że nie weźmie w nim udziału ze względu na segregację sanitarną.

Grupa jest od jakiegoś czasu nieaktywna. Wyjątkiem w tej sytuacji miał być występ w Chorzowie podczas imprezy Fest Festiwal.

Do występu jednak nie dojdzie. Zespół opublikował oświadczenie w tej sprawie, by „uciąć wszelkie spekulacje”. Jak czytamy, „nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie”.

– W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami – napisano w oświadczeniu.

– Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement. Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana – zaznaczono.

To nie pierwsza tak jasna deklaracja w tej sprawie, która wyszła ze środowiska muzycznego. Głośnym echem odbiła się deklaracja zespołu Kult, który zadeklarował, że nie wystąpi na koncertach, gdzie prowadzona będzie segregacja sanitarna ludzi. Niecały miesiąc temu z kolei Dorota Rabczewska-Stępień – znana jako „Doda” – ogłosiła, że zawiesza koncerty właśnie z powodu segregacji sanitarnej.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.