Kryzys w Kościele

Kościół już niejednokrotnie stawał w obliczu kryzysów, z których za każdym razem udawało mu się wyjść obronną ręką. Dzisiejsze problemy wspólnoty katolickiej przybierają jednak zupełnie inny charakter – kryzys zdaje się bowiem wybrzmiewać z samego serca Kościoła! Sprawujący urząd papieża Jorge Maria Bergoglio dopuszcza się coraz bardziej niezrozumiałych i kontrowersyjnych czynów, co zaczyna wzbudzać – jak najbardziej zrozumiały i uzasadniony – niepokój wśród wiernych.

Aby bliżej przyjrzeć się współczesnemu kryzysowi Kościoła katolickiego, Wydawnictwo 3DOM pokusiło się o udostępnienie wyjątkowej pozycji „Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji” Johna R. T. Lamonta i Claudio Pierantoniego. Co dokładniej możemy znaleźć w książce?

Już na samym wstępnie zetknąć można się z przedmową cenionego i odważnego w wypowiedziach Carlo Maria Viganò. Następnie autorzy książki skupili się na ukazaniu pewnych istotnych dokumentów. Publikacja zawiera m.in. Teologiczne cenzury „Amoris Laetitia” – tekst obejmujący fragmenty nauczania Franciszka o miłości w rodzinie, które w pewien sposób postrzegać można jako odejście od katolickiej ortodoksji.

„Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji” zawiera także „Correctio filialis de haeresibus propagatis” (Synowskie napomnienie w sprawie szerzenia herezji) – dokument posuwający się w ocenie postępowania Franciszka o krok dalej od wyżej wspomnianego pisma. Posądza się w nim bowiem obecną głowę Kościoła o siedem herezji, które szerzył nie tylko poprzez publiczne wystąpienia, ale także za pomocą swojego niezrozumiałego zachowania i dopuszczenia się pewnych zaniedbań. Dokument ten wolny jest jednak od opinii odnoszącej do poziomu świadomości papieża Franciszka w czasie popełniania owych czynów.

John R. T. Lamont i Claudio Pierantoni zawarli w książce również „List otwarty do biskupów Kościoła katolickiego” – jego autorzy bezpośrednio oskarżają w nim ojca świętego Franciszka nie tylko o samo szerzenie siedmiu herezji, ale również o robienie tego w pełnej świadomości.

Aby zrozumieć kryzys, jaki obecnie przeżywa Kościół, niezbędne jest poznanie jego źródła. Serdecznie zachęcamy zatem do pochylenia się nad wyjątkową pozycją, jaką jest książka „Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji”. Dzieło znajdziecie Państwo w regularnej sprzedaży na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Kryzys w Kościele

 • 25 marca 2022 o 15:59
  Permalink

  Katolicka Msza Święta Trydencka Kraków, kaplica katolicka, ul Sarego 18/2 (obok Zamku na

  Wawelu)
  godziny Mszy Świętych Niedziela: 8:15, 9:50

  Poniedziałek Msza św: 7:20 lub 18:30
  Wtorek-Czwartek Msza Św: 7:20
  Piątek Msza Św: 7:20 lub 18:30
  Sobota Msza Św: 7:40

  Katolicka Msza Święta Trydencka Warszawa, 2x w miesiącu, Msza św Niedziela 17:30 (2,4

  Niedziela m-c)

  kontakt email: mszawarszawa()gmail.com
  tel +48 691 079 691

  Katolicka Msza Święta Trydencka Wrocław, 2x w miesiącu, Msza św Niedziela 17:00 (1 i 3

  Niedziela m-c)

  kontakt email: MszaWroclaw()gmail.com
  tel 0048 604 407 664

  „Msza Tradycyjna”, „Msza Wszechczasów” Sancta Missa Tridentina Latin Mass

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net