Nawet konwenty fantasy muszą być politpoprawne. Zaproszenie Pilipiuka na Konline odwołane z powodu poglądów politycznych

– Zaproszenie dla mnie zostało anulowane, gdyż członkom i zarządowi stowarzyszenia Awangarda nie spodobała się obecność na liście gości pisarzy o prawicowych poglądach – przekazał na swojej stronie pisarz fantastyki i publicysta Andrzej Pilipiuk.

Za dwa tygodnie odbędzie się konwent miłośników fantastyki organizowany przez stowarzyszenie Awangarda. Wśród zaproszonych gości specjalnych był jeden z najpopularniejszych w Polsce autorów fantastyki Andrzej Pilipiuk. Zaproszenie jednak anulowano z powodu jego poglądów politycznych.

W oświadczeniu na stronie Pilipiuka autor podkreśla, że nie ukrywał nigdy ani swojego ukraińskiego pochodzenia ani religii czy poglądów politycznych. Jako uczestnik 150 konwentów miłośników fantastyki w latach 1997-2019 ” nigdy nie potkałem się z żadnymi przejawami agresji, hejtu czy tzw. nietolerancji”.

Nigdy też nie okazywałem nikomu niechęci motywowanej podobnymi przesłankami. Starałem się nikomu nie odmawiać – jeździłem wszędzie tam gdzie zostałem zaproszony. Z wszystkimi organizatorami imprez zawsze łączyły mnie stosunki koleżeńskie, a z wieloma – przyjacielskie. Różnie potoczyły się ludzkie losy – ale wiele z tych przyjaźni przetrwało do dziś – czytamy na pilipiuk.com.

– Otrzymawszy zaproszenie na wirtualny konwent Konline niezwłocznie wyraziłem gotowość uczestnictwa. Niestety nieoczekiwanie przyszła informacja że zaproszenie dla mnie zostało anulowane, gdyż członkom i zarządowi stowarzyszenia Awangarda nie spodobała się obecność na liście gości pisarzy o prawicowych poglądach. (poza mną ofiarą padł Andrzej Ziemiański!) – podkreślił Andrzej Pilipiuk i dodał, że „informację o przyczynach wykluczenia potwierdzili meilowo członkowie zarządu – Paweł Domownik i Maciej Starzycki”, którzy „potrzymali stanowisko swojego klubu”.

Zwrócił następnie uwagę, że w ostatnich latach pojawiać się zaczęły „coraz bardziej niepokojące wieści” o „terrorze politycznej poprawności, który czyni z nauk, sztuki i popkultury „trybiki w machinie neomarksistowskiej inżynierii społecznej”.

– Dowiadujemy się o rugowaniu z list lektur klasyków literatury takich jak Mark Twain. W Szwecji z bibliotek usuwane są (i niszczone) starsze wydana książek Astrid Lindgren. Newsem ostatnich tygodni było nie zaproszenie J.K.Rowling na galę z okazji okrągłej rocznicy ekranizacji jej własnej książki. Aż do dziś żyłem w przekonaniu że nasz naród jest mądrzejszy i dojrzalszy, że te aberracje nie dotyczą i nigdy nie będą dotyczyły Polski. Nie sądziłem że jako pierwszy padnę ofiarą cenzury prewencyjnej, ani że cios ten przyjdzie ze strony mojego własnego środowiska – napisał autor w oświadczeniu.

– Dziś „nowoczesność” załomotała w nasze drzwi podkutymi buciorami. To od naszej reakcji zależy czy to co się stało pozostanie jedynie haniebnym incydentem, wstydliwym wspomnieniem, wybrykiem garstki nieodpowiedzialnych ludzi nie rozumiejących etosu naszego ruchu, czy też podobne zachowania staną się w nadchodzących latach zmorą naszej codzienności – podsumował Andrzej Pilipiuk.

pilipiuk.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Nawet konwenty fantasy muszą być politpoprawne. Zaproszenie Pilipiuka na Konline odwołane z powodu poglądów politycznych

  • 20 lutego 2022 o 19:00
    Permalink

    Aż żałuję, że nie zamierzałem uczestniczyć w tym konwencie. Zrezygnowałbym z uczestnictwa, informując publicznie, dlaczego. A tak… pozostaje mi tylko komentarze pisać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net