„Nie zapominajmy o polskiej literaturze”

– Jesteśmy świadkami umierania konwersacji. Chyba że konwersacją nazwiemy związek emocjonalny między iPhonem a jego właścicielem. Ale to już robota dla specjalistów od wizerunku – to słowa Marty Cywińskiej i Stefana Dziekońskiego, autorów książki „Rozmowy o zmierzchu kultury” – pozycji stanowiącej zbiór codziennych rozmów na temat polskiej literatury. Twórcy niebojący się konwersować o prawdziwych wartościach, przelali swoje wypowiedzi na papier. W ten sposób powstał wywiad-rzeka na temat tak często zapominanej twórczości. Ciekawa rozmowa dwójki ludzi ma za zadanie przybliżyć czytelnikowi – zwłaszcza temu młodemu – kanon wartościowych książek, wnoszących do serca ducha patriotyzmu.

Autorzy na łamach publikacji dzielą się swoimi odczuciami m.in. względem dzieła Elżbiety Cherezińskiej „Odrodzone królestwo”, odnosząc się do jej historycznego i fantastycznego przejawu, czy też do „Czasu honoru” Jarosława Sokoła – do samej książki, jak i wersji telewizyjnej.

Fantastyka, historia, historia alternatywna – niczego tu nie zabrakło. Utwór nie stanowi odświętnej wymiany zdań, lecz wyimek codziennych rozmów, dzięki czemu książka polecana jest nawet najmłodszym. Czytanie niesie za sobą wiele korzyści i może być naprawdę pasjonujące, a dzieło jest dowodem na to, że otaczająca nas rzeczywistość ma nam do zaoferowania wiele, więc warto czasem oderwać wzrok od wirtualnego świata.

Książka Wydawnictwa 3DOM polecana każdemu patriocie dostępna jest już w regularnej sprzedaży na stronie wydawnictwa.

materiały prasowe wydawnictwa 3DOM

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.