15 czerwca 2024
HistoriaKultura i recenzje

„Nowy Porządek Świata”. Kim są Illuminati i co stworzyło ruchy totalitarne XX wieku?

Wszyscy, którzy interesują się historią świata, z głębokim przekonaniem mogą stwierdzić, że w dziejach ludzkości nic nie zaistniało bez przyczyny. Analizując zdarzenia mające głęboki wpływ na rzeczywistość – wojny, bitwy, rewolucje, powstawanie rozmaitych prądów myślowych, społecznych i kulturowych etc. – zawsze staramy się dociec, co było powodem danego zjawiska.

Ludzki umysł nie znosi nieświadomości i usiłuje postrzegać rzeczywistość jako ujętą w racjonalne ramy. Nie zawsze jednak rzecz, którą postrzegamy w jakiś sposób, faktycznie taką jest. Wielokrotnie na przestrzeni dziejów dało się zaobserwować prosty fakt: pewne teorie dotyczące wybranych elementów rzeczywistości okazywały się błędne, po czym zostawały zastępowane przez inne, lepiej tłumaczące zasady panujące światem.

Musimy sobie jednak również zdać sprawę – a najnowsza historia ukazuje nam ową zasadę dość jasno – że w wielu przypadkach ludzkie postrzeganie otaczających nas zjawisk, a także ich przyczyn, było kształtowane przez różnorakie siły, pragnące zmusić ludzi do konkretnego postępowania. Mamy świadomość istnienia systemów totalitarnych, pragnących ukształtowania człowieka i świata według swoich własnych zamierzeń. Gdy potrafimy dostrzec zagrożenie, umiemy porozumieć się i przeciwstawić mu.

Co jednak zrobić, gdy niebezpieczeństwo nie jest wcale takie oczywiste i dostrzeżenie go wymaga czujności, a w dodatku pewnym środowiskom zależy, by ludzie usiłujący dociec prawdy nie zdołali tego uczynić?

Wydawnictwo 3DOM przedstawia Państwu „Nowy Porządek Świata” pióra Deirdre Manifold. Autorka pragnie przedstawić Czytelnikowi wydarzenia, do jakich zakulisowo miało dochodzić przez ponad dwa stulecia i obraz, w jaki sposób kształtowały one naszą rzeczywistość.

Kim są tajemniczy Illuminati i jaki mają wpływ na historię świata? Co było przyczyną narodzin dwudziestowiecznych ruchów totalitarnych? Kto stoi za decyzjami podejmowanymi przez światowe mocarstwa? Jaką rolę w dziele ochrony ludzkości przed złem odgrywa Kościół? Co spowodowało rozpad tradycyjnego społeczeństwa i dewaluację odwiecznych norm moralnych?

Książka jest dostępna do zamówienia na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net