O Geremku i nie tylko

Wydawnictwo 3DOM opublikowało w ostatnim czasie książkę Henryka Jezierskiego „Ostatnia 'laska’ Geremka” – dzieło stanowiące podsumowanie polskiej sceny politycznej ostatnich dekad. Czego dokładnie dowiemy się z tej publikacji?

Dzieło składa się z zapisków, felietonów oraz komentarzy, które autor sporządzał w przeciągu ostatnich 32 lat. Henryk Jezierski za pomocą tekstów pragnie podzielić się z czytelnikami swoją wiedzą oraz refleksjami na temat wydarzeń związanych z kształtowaniem się w Polsce nowego systemu politycznego. Publikacja przypomina przede wszystkim o kierunku, jaki nasz kraj obrał, by przypodobać się szeroko pojmowanemu Zachodowi. Dla autora jest to o tyle zatrważające, że przecież to Polacy w przeszłości niejednokrotnie ratowali Stary Kontynent przed zgubnymi wpływami obcych cywilizacji – co za tym idzie, to raczej z naszego narodu winno się czerpać inspirację, a nie odwrotnie.

Henryk Jezierski w swojej książce porusza temat m.in. wkraczania Polski do „Unii Europejskiej”, nagonki na Andrzeja Leppera, czy wciąż aktualnej „rywalizacji” polityków Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Książka odzwierciedla polską rzeczywistość ostatnich dekad, dlatego też poza politykami nie brak w niej odniesień do innych postaci z życia publicznego: dziennikarzy, publicystów czy sportowców. Henryk Jezierski za pomocą tej książki pragnie przede wszystkim pokazać, w jaki sposób wmawiano Polakom, że żyją „w wolnym i demokratycznym państwie” – w jaki sposób mrzonka o niezależności i samostanowieniu owładnęła umysły obywateli naszego kraju, pozbawiając ich tym samym możliwości trzeźwej oceny sytuacji.

Do czego odwołuje się natomiast intrygujący tytuł książki? Do nieszczęśliwego wypadku samochodowego, w którym zginął polski polityk – Bronisław Geremek. Zgodnie z ustaleniami prowadzony przez niego Mercedes zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fiatem Ducato. Co zastanawiające, politykowi w czasie jazdy towarzyszyła pewna kobieta, którą jednak – jak możemy przeczytać w zapiskach Henryka Jezierskiego – pominięto przy kompletowaniu zeznań z tego zdarzenia. To doprowadziło do licznych podejrzeń, jakoby Geremek zginął w trakcie innych czynności seksualnych z rzekomą pasażerką.

„Pozostaje faktem, że była to ostatnia 'laska’ Geremka vel Lewartowa. Bez względu na to, czy pod pojęciem 'laski’ będziemy rozumieli osobę (czytaj: pasażerkę Mercedesa), czy też czynność seksualną. I niech tak zostanie”.

Jeżeli zaintrygowały Państwa poruszane w książce „Ostatnia 'laska” Geremka’ kwestie, serdecznie zachęcamy do zgłębienia całej lektury. Książkę znaleźć można TUTAJ.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net