O takich historiach nie usłyszysz w TV

Z nieukrywaną radością prezentujemy Państwu przepiękną książkę autorstwa Williama Cantona pt. „Dziecięca książka o wojownikach”. Wierzymy, iż pozycja ta, skierowana do najmłodszych, stanowi doskonałe uzupełnienie ich katolickiego wychowania i z pewnością dołoży istotną cegiełkę w procesie budowy ich duchowej tożsamości. Jak bowiem dziś kształtowana jest tożsamość młodych chrześcijan? Czy świat nie robi wszystkiego, aby spłycić i zmarginalizować potrzebę ich wewnętrznego rozwoju i poszukiwania Boga?

William Canton zebrał w swojej książce historie, których dziecko z pewnością nie usłyszy w szkole ani z telewizora. Historie, które mają silny przekaz i morał, a przede wszystkim jasno wskazują na wartości najważniejsze dla każdego katolika. Autor przedstawia młodym Czytelnikom fascynujące, pełne przygód legendy starożytnej i średniowiecznej Europy. Nie zabraknie w nich wielkich jednostek, zmagań i walk. Młodzi Czytelnicy mogą liczyć zatem na spotkanie cesarza Konstantyna Wielkiego, cesarza bizantyjskiego Justyniana Wielkiego, króla angielskiego Alfreda Wielkiego, Karola Wielkiego, czy króla Norwegii Olafa Tryggvasona.

Wszystkie niezwykłe, dawne dzieje zebrane w książce nieodzownie łączą się z chrześcijańskimi wartościami. Bohaterowie, często prawdziwi wojownicy, przechodzą niezwykłe, wewnętrzne przemiany, doświadczając działania Boga w swoim życiu. Część z nich gorąco wierzy w Jezusa Chrystusa, niosąc swoją wiarę na sztandarach i z dumą się do niej przyznając. Śledząc ich losy, Czytelnik przeżywa wraz z nimi klęski, jak i triumfy. Doświadcza niezwykłych, cudownych zdarzeń i poznaje realia panujące na świecie setki lat temu.

Zagłębiając się w losy bohaterów, dzieci poznają również czasy przed panowaniem Konstantyna Wielkiego, w których wyznawanie wiary w Jezusa Chrystusa spotykało się z prześladowaniem. Temat ten potraktowany został z należytą pieczołowitością, biorąc pod uwagę wiek Czytelników oraz ich dziecięcą wrażliwość.

Gorąco zachęcamy do nabycia owej pięknej, niestandardowej w obecnych czasach lektury, która pozwoli uwrażliwić najmłodszych na tematy związane z odkrywaniem swojej osobistej relacji z Bogiem, jak i na dzieje samego chrześcijaństwa. Pozycja dostępna jest już w sprzedaży w Wydawnictwie 3DOM.

Materiały prasowe wydawnictwa 3DOM

Portal kontrrewolucja.net jest patronem medialnym pozycji

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net