Opowieści o świętych dla dzieci

Każdy rodzic pragnie dla swoich dzieci tego, co najlepsze. Oczywistym jest, że do najcenniejszych skarbów, jakie możemy przekazać najmłodszym, zalicza się święta wiara Kościoła. W jaki sposób jednak przekazać ją dziecku? Jak opisać mu życie tych, którzy pokochali Boga tak bardzo, że całym swoim życiem dawali wyraz tej silnej, gorącej miłości? Naprzeciw tym pytaniom wychodzi William Canton, w „Dziecięcej Księdze Świętych”, kolejnej książce skierowanej do młodych Czytelników wydanej przez Wydawnictwo 3DOM.

Wszystko zaczyna się od spaceru ojca i córeczki. Rodzic postanawia przekazać swojej pociesze życiorysy osób, z których będzie mogła czerpać inspirację w swoim duchowym wzroście. Opowiada zatem historie tych, którzy zostali uznani za świętych przez Kościół Katolicki. Wskazuje przy tym na najważniejsze cnoty oraz trudności, z jakimi osoby te musiały się mierzyć w trakcie swojej ziemskiej wędrówki. Przedstawienie świętych w tak jasny i przystępny sposób z pewnością pozwala dziecku lepiej zrozumieć sens i znaczenie drogi, którą podąża w kierunku Chrystusa.

William Canton wspaniale opisuje historie, o których dzieci nie usłyszą dziś ani w szkole, ani w telewizji. Historie te łączą się z historycznymi wydarzeniami, które przez lata zmieniły obraz świata. Canton przedstawia Czytelnikom, jak niegdyś wyglądała Anglia. Wskazuje także na miażdżący fakt schizmy Henryka VIII, który wstrząsnął chrześcijańskim światem setki lat temu.

„Dziecięca Księga Świętych” Williama Cantona to wyjątkowo piękna opowieść zadedykowana najmłodszym Czytelnikom. Autor przedstawia w niej historie osób, które za życia w szczególny sposób ukochały sobie Jezusa Chrystusa, a swoimi uczynkami dowiodły niezwykłej wiary i świętości. Wszystko to w przystępnej formie, która z pewnością zachwyci najmłodszych odbiorców. Książkę można nabyć na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal kontrrewolucja.net jest patronem medialnym pozycji

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net