21 czerwca 2024
Kultura i recenzje

Paramount nie zamierza cenzurować dawnych produkcji pod politpoprawną modłę

Bob Bakish, dyrektor generalny dużej korporacji medialnej Paramount Global ogłosił, że nie będzie cenzurowany katalog produkcji filmowych dostępnych w streamingu od tej firmy. To zupełnie inna postawa, niż konkurencja, która albo usuwa filmy albo dodaje ostrzeżenia o „nieodpowiednim” przekazie.

Część firm od przesyłania strumieniowego usunęło, ocenzurowało albo umieściło ostrzeżenia w starych programach i filmach. Chodzi o to, że wiele osób postrzega je jako „nieodpowiednie” w dzisiejszych czasach. Dotyczy to m.in. platform iPlayer, BBC, Netflix czy Disney Plus

Swego czasu głośno było o takiej ocenie wobec filmu „Przeminęło z wiatrem” z 1939 roku. Politpoprawnym krytykom nie podobało się, że w przedstawionej sytuacji wojny secesyjnej jedną z bohaterek jest murzynka-służąca.

– W ostatnich miesiącach serwisy streamingowe spotkały się z ostrą reakcją na cenzurowanie programów, które rzekomo nie przystoją do dzisiejszego świata. Wystarczy spojrzeć na działania Disney+, który usuwa i cenzuruje niektóre sceny, ale także umieszcza ostrzeżenia przed „przestarzałymi przedstawieniami kulturowymi” w niektórych z popularniejszych tytułów. Przykładowo słowa „homo” mogą być zamieniane na „dziwak” (Adventures in Babysitting). Ostrzeżenia przed niepoprawnymi treściami zawierają nawet treści dla najmłodszych jak Muppety, a także Piotruś Pan, Aryskotraci i Dumbo. Seriale takie jak Little Britain, jedna z najpopularniejszych brytyjskich komedii, zostały wycofane z platform streamingowych, ponieważ „czasy się zmieniły” w porównaniu z czasami, gdy program był emitowany po raz pierwszy. Jednym z głównych zarzutów było pojawianie się postaci, które używały makijażu do wcielania się w ludzi z różnych grup etnicznych – podaje portal ithardware.pl.

Takich praktyk na szczęście nie będzie w przypadku Paramount.

– Z definicji masz pewne rzeczy, które powstały w innym czasie i odzwierciedlają różne wrażliwości. Nie wierzę w cenzurowanie sztuki, która powstała historycznie, to chyba błąd. To wszystko jest [wideo] na żądanie – nie musisz oglądać niczego, czego nie chcesz – stwierdził dyrektor Bakish.

Paramount to producent i globalny dystrybutor rozrywki od 1912 roku. Koncern posiada bibliotekę z ponad tysiącem filmów i prawami do kolejnych 2,5 tys..

Paramount stworzył takie hity, jak „Star Trek”, „Ojciec chrzestny”, „Indiana Jones”, „Braveheart”, „Forrest Gump”, „Titanic”, „Mission: Impossible” czy”Transformers”.

ithardware.pl / kontrrewolucja.net

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net