Październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej

Mamy październik – miesiąc, który w szczególny sposób kojarzy się z Modlitwą Różańcową. To właśnie w tym okresie wierni spotykają się w kościołach na uroczystych nabożeństwach różańcowych.

Różaniec to modlitwa odmawiana już od średniowiecza. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego „rosarium”, czyli „ogród różany”. Odmawiając ją, należy mieć na uwadze części, z których się składa: tajemnice radosne odmawia się w poniedziałki i soboty, tajemnice bolesne we wtorki i piątki, tajemnice chwalebne w środy i niedziele, natomiast tajemnice światła w czwartki. Każda z tajemnic nawiązuje do najważniejszych wydarzeń związanych z Chrystusem, które znaleźć możemy w Piśmie Świętym.

Modlitwa Różańcowa niejednokrotnie okazywała się skuteczną bronią w walce z herezjami, czy też przeciwnościami, jakie napotykali wierni na swej drodze. Nieprzypadkowo to właśnie w październiku – tak szczególnym dla Modlitwy Różańcowej czasie – Wydawnictwo 3DOM postanowiło bliżej przyjrzeć się interwencjom Matki Bożej. Niedawno do oferty dołączyła książka „Za przyczyną Maryi II” autorstwa ojca Teodora Jakuba Naleśniaka – dzieło, które w dosadny sposób pozwala zrozumieć istotność czynów Maryi.

Matka Boża wspomagała naszych przodków w najbardziej kryzysowych momentach. Jej interwencje zostały bardzo szczegółowo opisane na łamach czasopisma „Róża duchowna” – to właśnie stąd zaczerpnięto wszystkie niesamowite historie, o których przeczytać mogą Państwo w książce ojca Naleśniaka. Z racji, iż czasopismo to nie jest obecnie zbyt łatwe do pozyskania, książka ta daje niepowtarzalną możliwość zaznajomienia się z zawartymi tamże opowieściami.

Książka stanowi kontynuację pierwszej części dzieła, które również można znaleźć na stronie Wydawnictwa. Komplet książek pozwoli gruntownie zaznajomić się z tematem niesamowitych interwencji Niepokalanej, a przy tym wprowadzi nas w szczególny klimat październikowych nabożeństw skierowanych ku Matce Boskiej. Niech zaduma podczas odmawiania tak pięknej modlitwy, jaką jest Różaniec, stanowi dla nas wspaniałe przeżycie duchowe, dzięki któremu jeszcze mocniej zacieśnimy swe więzi z Maryją.

Książkę „Za przyczyną Maryi II” można zamówić na stronie wydawnictwa 3DOM.

Materiały prasowe wydawnictwa 3DOM

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net