18 maja 2024
Kościół i wiaraKultura i recenzje

„Podążaj za Bogiem”. Zbiór najnowszych listów abpa Carlo Viganò

Jak problemy, z którymi zmaga się obecnie świat, widzi arcybiskup Carlo Maria Viganò? Do oferty Wydawnictwa 3DOM dołączyła właśnie pozycja „Deum sequere”, czyli najnowszy zbiór listów hierarchy kościelnego, który jak zwykle w punkt komentuje wydarzenia z Kościoła, jak i świata polityki. Tym razem arcybiskup Carlo Maria Viganò zabrał głos w sprawie pandemii COVID-19 oraz konfliktu za naszą wschodnią granicą.

Wiele miejsca duchowny poświęcił także problemom, jakie dręczą Kościół – arcybiskup w swych listach odnosi się m.in. do postaci liturgii, a dokładniej mówiąc do zmian, jakie wprowadzono do niej w efekcie postanowień II Soboru Watykańskiego.

Poniżej fragment z książki.

Czego powinniśmy się spodziewać po zlekceważeniu próśb Matki Bożej i dalszym obrażaniu Pana coraz straszniejszymi grzechami? „Oni nie chcieli spełnić Mojej prośby! Podobnie jak król Francji, skruszą się i zrobią to, ale będzie już późno. Rosja już rozprzestrzeni swoje błędy po całym świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła”. Te wojny, które dziś trapią ludzkość, aby ją zniewolić i poddać piekielnemu planowi Wielkiego Resetu inspirowanego przez chiński komunizm, są ponownie wynikiem naszego nieposłuszeństwa, naszego uporu w przekonaniu, że możemy bez konsekwencji deptać Prawo Pana i obrażać Jego Święte Imię. Cóż za pożałowania godna buta! Ileż tu iście lucyferycznej pychy!

Zdechrystianizowany świat i zeświecczona mentalność, która zainfekowała nawet katolików, nie akceptuje idei Boga obrażonego przez grzechy ludzi, który karze ich, aby żałowali i prosili o przebaczenie. A przecież ta koncepcja jest jedną z idei, którą twórcza ręka Boga wycisnęła na duszy każdego człowieka, inspirując to poczucie sprawiedliwości, które mają nawet poganie. Ale właśnie dlatego, że jest ono obecne we wszystkich ludziach wszystkich czasów, ludzie naszych czasów są przerażeni ideą Boga, który nagradza dobro i karze zło, Boga, który objawia się w swoim gniewie, który żąda łez i ofiar od tych, którzy Go obrażają.

Książkę można zamówić na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net