„Polegli w Smoleńsku”? Rafał Ziemkiewicz wprost: Propagandowe kaleczenie polszczyzny

Rafał Ziemkiewicz ostro skrytykował używaną przez propagandowy aparat partii Prawo i Sprawiedliwość frazy „polegli w Smoleńsku” w kontekście katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Przypomina znaczenie słowa „polec” oraz wprost krytykuje postawę partii, z naciskiem na Antoniego Macierewicza.

– „Poległ” znaczy „zginął w walce”; niekiedy „zginął w akcji” (np. strażak czy policjant). Ale tylko gdy śmierć była skutkiem świadomego, w imię wyższych celów, narażenia się na nią – wyjaśnił na Twitterze Rafał Ziemkiewicz.

– Nie są poległymi ofiary wypadków ani zamachów. Fraza „polegli w Smoleńsku” jest propagandowym kaleczeniem polszczyzny nie mniej, niż językowe potworki lewicy – ocenił Ziemkiewicz.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Jak wyznał, „nie wie, czemu ma służyć” używanie tego zwrotu. – Sugerowaniu, że Tupolew leciał zbombardować Smoleńsk i został zestrzelony? Odwracaniu uwagi od haniebnego rozegrania tragedii przez PiS i zwł. Antoniego Macierewicza? – podsumował.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku rozbił się polski samolot wojskowy Tu-154. Żaden z 94 pasażerów nie przeżył. Zginęli m.in. ówczesny prezydent III RP Lech Kaczyński, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz 18 parlamentarzystów.

Mimo wielu niejasności i sowicie finansowanej Komisji Smoleńskiej, do dziś nie wykazano żadnego dowodu, by katastrofa ta była rzeczywiście zamachem.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.