15 czerwca 2024
HistoriaKościół i wiaraKultura i recenzjeWiadomości

Powstaje film o św. Maksymilianie Kolbe

Ruszyły zdjęcia fabularyzowane do produkcji „Dwie korony” – fabularyzowanej opowieści o św. ojcu Maksymilianie Kolbe. Produkcję wyreżyseruje Michał Kondrat, twórca nagradzanych dokumentów. Ekipa filmowa przebywa obecnie w Niepokalanowie, gdzie wybudowano również replikę obozu koncentracyjnego KL Auschwitz.

Tytuł nawiązuje do mistycznego przeżycia, którego Maksymilian Kolbe doświadczył jako chłopiec. Przyszłemu zakonnikowi ukazała się wówczas Matka Boża, trzymająca w dłoniach dwie korony. Biała miała symbolizować czystość, czerwona – męczeństwo. Zapytany o to, którą koronę przyjmie, dziesięcioletni wówczas Maksymilian odparł, że obie.

Reżyser filmu, Michał Kondrat, ma na swoim koncie dwie istotne produkcje, dotykające tematu walki z szatanem. Pierwszy dokument Kondrata, „Jak pokonać Szatana” (2014), opiera się głównie na wywiadach z kapłanami, którzy przeprowadzają egzorcyzmy i zdobył Grand Prix XXIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Niepokalanowie. Drugim filmem Kondrata jest „Matteo” – opowieść o ojcu Matteo da Agnone. „Dwie korony” będą , podobnie jak poprzednie dzieła reżysera, dokumentem, lecz z elementami fabularnymi.

W roli głównej zobaczymy 42-letniego Adama Woronowicza, znanego m.in. z filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas„, gdzie wcielił się w postać tytułowego księdza. W filmie pojawią się również Cezary Pazura, Dominika Figurska, Artur Barciś oraz Maciej Musiał. Spora część produkcji finansowana jest z datków. Filmowcy nakręcili już część materiału we Włoszech i Japonii.

MGOT/pch24.pl, michalkondrat.pl, filmweb.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net