2 kwietnia 2024
Kultura i recenzje

Prof. Bartyzel o wejściu ABW do wydawnictwa 3DOM. „Sygnał reżimu jest jasny, historia demoliberalizmu zatoczyła koło”

Prof. Jacek Bartyzel skomentował na Facebooku wejście ABW i „aresztowanie książek” przez służby. Ocenił też, że „historia demoliberalizmu zatoczyła przez trzy stulecia koło”.

W środę nad ranem trzy grupy operacyjne ABW podjęły działania w celu „aresztowania książek” w Wydawnictwie 3DOM. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Do sprawy odniósł się na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

– Już chyba wszyscy wiedzą, że ABW zrobiła dziś nalot na siedzibę wydawnictwa 3DOM, konfiskujący cały nakład książek wyłącznie żydoznawczych, zarówno literatury przedwojennej, jak i współczesnej. Sygnał reżimu jest więc jasny: żydoznawstwo jest dziedziną zakazaną (oczywiście z wyjątkiem apologetycznej literatury żydofilskiej) – napisał na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

Następnie zauważył, że „historia demoliberalizmu zatoczyła przez trzy stulecia koło”.

– Liberałowie zaczynali od walki o absolutną wolność słowa i publikacji (wolność oczywiście niedorzeczną i złą, potępianą przez papieży: Grzegorza XVI i innych). Chcieli tej wolności wówczas, kiedy zabronione było wyłącznie atakowanie rzeczy dobrych: bluźnienie Panu Bogu, szydzenie z religii, atakowanie moralności, lżenie majestatu królewskiego etc. Dziś wprowadzają cenzurę i zamordyzm po to, aby zakazywać poszukiwania prawdy a chronić zło, jak na przykład rozmaite dewiacje – podsumował prof. Bartyzel.

facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/Trudno Być Katolikiem

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net