1 marca 2024
HistoriaKultura i recenzje

Rezydencje arystokratyczne w Sudetach polskich i czeskich po II wojnie światowej

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu i Organizacja Monarchistów Polskich organizują prelekcję prof. Romualda M. Łuczyńskiego pt. „Rezydencje arystokratyczne w Sudetach polskich i czeskich po II wojnie światowej”. Wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu w czwartek.

– Zapraszamy: 24 listopada 2022 roku, godz. 18.00. Klub Muzyki i Literatury, plac Tadeusza Kościuszki 10, Wrocław – czytamy na stronie Organizacji Monarchistów Polskich (OMP).

Dodano, że na kanale Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu można będzie obejrzeć transmisję z prelekcji.

Romuald M. Łuczyński to wrocławianin, doktor habilitowany nauk humanistycznych (studiował prawo i historię), zajmuje się dziejami Dolnego Śląska.

– Profesor Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Od marca 2001 r. redaktor naczelny ogólnopolskiego czasopisma „Sudety. Przyroda. Kultura. Historia”. Członek Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego. Autor publikacji naukowych, m.in. o dolnośląskich i czeskich rezydencjach, sudeckich uzdrowiskach oraz wrocławskiej powojennej gastronomii. Popularyzator wiedzy o dziejach Dolnego Śląska, ziemi kłodzkiej i Górnych Łużyc. Organizator kilkudziesięciu wystaw dawnej książki, grafiki i ekslibrisów z własnych zbiorów, oglądanych nie tylko w Polsce, lecz także w Luksemburgu i Niemczech. Autor wystaw fotograficznych przedstawiających głównie krajobrazy Sudetów oraz rezydencje dolnośląskie, czeskie i rumuńskie – podaje OMP.

Wprowadzenie do prelekcji wygłosi Adrian Nikiel, prezes Organizacji Monarchistów Polskich.

TUTAJ zaś znajduje się facebookowe wydarzenie dotyczące prelekcji.

legitymizm.org / facebook.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net