19 czerwca 2024
Gospodarka i prawoKultura i recenzje

Robert Zawadzki demaskuje eurokratów i oskarża ich o udział w wojnie hybrydowej przeciwko Polsce

Robert Zawadzki dał się poznać szerszej publiczności jako dziennikarz niepłynący z mainstreamowym prądem. Publicysta portalu „Do Rzeczy” idzie na przekór medialnej propagandzie dotyczącej Europejskiego Zielonego Ładu.

Unia Europejska chce zniszczyć polskie rolnictwo dzięki szeregowi dyrektyw uderzających m.in. w produkcję mięsa czy ingerowanie w to, co gospodarz robi z posiadanym żywym inwentarzem. Robi to przy współudziale Kremla. To proste: Unią rządzą Niemcy. Niemcy robią interesy z Putinem. Ergo sojusz niemiecko-rosyjski chce zamienić Europę w skansen i uzależnić ją od surowców z Uralu.

Robert Zawadzki i „Odnawialne źródła władzy”

Dziennikarz Telewizji Trwam oraz publicysta portalu dorzeczy.pl poświęcił wiele miesięcy pracy na domknięcie swojej pracy. Zawadzki w książce „Odnawialne źródła władzy” wydanej przez wydawnictwo Fronda dokonuje wiwisekcji lobby odnawialnych źródeł energii, wskazując, że na ekspansji tzw. OZE najbardziej wzbogacą się Niemcy. Unia Europejska nakazuje nam zamykać kopalnie węgla, na których Polska polegała od dekad w swoim rozwoju gospodarczym. Dlaczego? Bez wątpienia jedną z przyczyn jest to, że za sznurki w Brukseli pociąga m.in. Kreml, który wypełnił swoją agenturą wszystkie unijne organy. W rezultacie na naszych oczach ideologia klimatyzmu prowadzi Europę do zapaści.

Zawadzki zabiera głos i pyta wprost – gdzie w tym wszystkim miejsce na suwerenność energetyczną Polski? Bez niej nie będzie mowy o niepodległości. Pomysły takie jak zakaz sprzedaży używanych aut spalinowych czy stawianie drogich i trudnych w demontażu, rozkładających się latami wiatraków to zdaniem Zawadzkiego jeden z elementów toczącej się niewidzialnej wojny.

„Odnawialne źródła władzy” stały się głównym tematem panelu dyskusyjnego z udziałem znanych ekspertów. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. Stefan Traczyk (przewodniczący Instytutu Debat o Środowisk) i Marek Lachowicz (ekonomista i analityk rynku energetycznego). Spotkanie w „Świetlicy Wolności” w Warszawie poprowadziła Magdalena Teodorowicz.

– Głównym powodem do napisania tej książki jest oczywiście troska o polską suwerenność energetyczną. Wiele się ostatnio mówi o polskiej suwerenności. Widzimy, że energetyka jest bardzo ważnym sektorem w dziedzinie naszego życia. Postanowiłem tę książkę napisać, żeby wyjaśnić ludziom, czym to naprawdę jest. Myślę, że wojna wielu ludziom uświadomiła, że energetyka jest czymś ważnym, ale też myślę, że uświadomiła to elitom europejskim. Stąd ten tytuł: „Odnawialne źródła władzy”. Tytuł jest prowokujący, jest mocny i ma rozpocząć debatę na temat tego, że bardzo często różne źródła energii są również zagrożone militarnie – powiedział o swojej pracy Robert Zawadzki.

Energetyka polem wojny hybrydowej

Autor „Odnawialnych źródeł władzy” był w grudniu ubiegłego roku na Ukrainie. Jako reporter na własne oczy mógł przekonać się, że tzw. infrastruktura krytyczna to główny cel najeźdźców na współczesnym polu walki. Po zaatakowaniu elektrowni wróg automatycznie eliminuje oczyszczalnie ścieków, pompownie, wodociągi, elektrociepłownie, magazyny żywności. W ten sposób za jednym zamachem można obezwładnić państwo i ludność na danym terenie.

– Energetyka jest jednym z wielu elementów wojny hybrydowej. Kto włada tą dziedziną, może narzucić innym swój dyktat, swoje zdanie. Na początku grudnia, z racji mojej pracy, zostałem oddelegowany na Ukrainę, aby zrobić tam materiał na temat infrastruktury krytycznej, czyli energetycznej – mówił Robert Zawadzki.

– Są zniszczone sieci, elektrociepłownie, inne ważne obiekty potrzebne do funkcjonowania w społeczeństwie. Widziałem kryzys humanitarny, widziałem, jak ludzie po prostu stoją w kolejce po wodę i podstawowe produkty pierwszej potrzeby. Widziałem, jak w szpitalach są prowadzone operacje bez światła, brakuje agregatów. Ta książka ma na celu uświadomienie i rozpoczęcie debaty, że Rosja tę wojnę konwencjonalną, którą widzimy, przygotowywała dużo wcześniej – referował Robert Zawadzki podczas panelu dyskusyjnego.

youtube.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net