Sanktgalleński spisek

13 marca 2013 roku nad Kaplicą Sykstyńską po raz drugi w naszym stuleciu uniósł się biały dym, sygnalizujący otwarcie nowego pontyfikatu papieskiego. Na urząd Wikariusza Chrystusowego został wybrany argentyński kardynał Jorge Maria Bergoglio, arcybiskup Buenos Aires, jezuita, który przyjął imię Franciszka, na cześć założyciela Zakonu Braci Mniejszych.

Wiele osób w Kościele, posiadających liberalne podejście do nauki katolickiej i pragnących wprowadzenia w niej rozmaitych zmian, mogło mieć nadzieję, że nowy papież, w odróżnieniu od poprzednika, uznawanego za konserwatystę Benedykta XVI, prezentować będzie nieco bardziej „postępowe” nastawienie odnośnie wielu elementów doktryny. Dziś, z perspektywy dziewięciu lat posługi ojca świętego oraz w obliczu nowych wyzwań, jakie dostrzegamy na horyzoncie najbliższej przyszłości, możemy powiedzieć, że w pewnych kwestiach „progresywiści” nie zawiedli się. Choć Franciszek w jednoznaczny sposób ocenia zjawiska takie jak aborcja czy eutanazja, w wielu znaczących aspektach wiary jego działania budzą wątpliwości, niepokój, a niekiedy zdecydowany sprzeciw wiernych.

Adhortacja „Amoris laetitia”, stawiająca w niejasnym świetle naukę o nierozerwalności małżeństwa, honorowanie w Watykanie pogańskiego bożka Pachamamy, dyskusyjne deklaracje ekumeniczne w relacjach z przedstawicielami odłamów chrześcijaństwa oraz innych religii, ignorowanie heretyckich zabiegów episkopatów niektórych państw europejskich, niejasna w zamierzeniach droga synodalna – wszystko to każe nam zadać sobie pytanie: dokąd prowadzi Owczarnię Chrystusową ten, który miał być wiernym pasterzem, a którego głosu owce niejednokrotnie nie mogą rozpoznać? Czy zjawiska, jakie dostrzegamy, możemy oceniać w kategorii realizowania strategii pewnej grupy ludzi, dążącej do przeforsowania konkretnych rozwiązań doktrynalnych? Komu zależało, aby to właśnie kardynał Bergoglio założył na swój palec Pierścień Rybaka?

Wydawnictwo 3DOM przedstawia Państwu książkę Pawła Chmielewskiego „Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen”, w której autor wnikliwie analizuje okoliczności, towarzyszące wyborowi obecnego papieża w szerszym kontekście prób dojścia do władzy kościelnej środowiska, jakie można określić mianem „progresywnego”. Publicysta w swojej pracy przedstawia szersze tło, jakie zarysowało się w chrześcijańskiej rzeczywistości po zmianach II Soboru Watykańskiego i opisuje poszczególne aspekty pontyfikatu argentyńskiego papieża, sprawiające wrażenie idealnie wpasowanych w plan dokonania rewolucji w Kościele katolickim.

Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net