Skarga rodziców na proimigranckie programy dla dzieci

Rodzice w Czechach skarżą się na „proimigrancką propagandę” w czeskich mediach. Czeska Rada Radiofonii i Telewizji bada treści programów dla dzieci, emitowanych przez czeską telewizję publiczną – ČT.

foto: YouTube
foto: YouTube

W programie dla dzieci „Planeta Yó” próbowano wytłumaczyć, na czym polega istota kryzysu migracyjnego. – Jeśli powiemy tym uchodźcom „nie”, to niczym się nie będziemy różnić od tych oślizgłych potworów z planety „Nie” – wyjaśnia jeden z programów telewizyjnych. – Jest tutaj wystarczająco jedzenia dla wszystkich. Silny powinien pomóc słabszemu – powiedział dzieciom prowadzący „Planetę Yó”.

Program wzbudził wiele kontrowersji. Rodzicom nie spodobał się sposób przedstawiania tego problemu oraz to, że ich dzieci są poddawane pro imigracyjnej propagandzie. W ciągu kilku dni, do Czeskiej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło na program ponad 30 skarg. Autorzy programu zostali także skrytykowani na portalach społecznościowych. Zarzuca się im m.in. to , że stworzyli program pokazujący problem tylko z jednej tylko strony. Holding „Česká televize” broni programu. – Skąd mogliśmy wiedzieć, w którą stronę potoczą się sprawy, co będzie się działo z imigrantami w Europie. Scena powstała w oparciu o najważniejsze wartości ludzkie: tolerancję, empatię i solidarność – tłumaczy Alžběta Plívová z ČTV. Sprawa ma być rozpatrzona pod koniec września.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.