5 kwietnia 2024
Kultura i recenzje

Tak działa demokracja. Razi ich, że „kobieta ma spódniczkę, biust i talię”

Facebook Akcja Demokracja (kolaż)

Na popularnym profilu „Akcja Demokracja” na Facebooku pojawiła się grafika ze słowami Moniki Kapłan, która zachęca „wszystkie kobiety do klasycznego flirtu i sztuki uwodzenia, jak za starych, dobrych czasów”, kiedy to „kobieta była kobietą, nosiła spódniczki, miała biust i talię”. Demokraci określają tę oczywistość mianem „seksizmu”.

– Stary dobry seksizm nową linią marketingową Reserved? – czytamy na grafice demokratów.

– Zdaniem dyrektorki marketingu Reserved kobieta jest kobietą wtedy, gdy ma spódniczkę, biust i talię. Taka retoryka ma zachęcić klientki do kupowania nowej, jesiennej kolekcji polskiej sieciówki – czytamy w opisie.

Administracja profilu zachęca, by sprzeciwić się „promowaniu stereotypowej wizji kobiecości”. Jak widać zwolennicy władzy motłochu i większości czują się oburzeni normalnością.

UDOSTĘPNIJ! Zdaniem dyrektorki marketingu Reserved kobieta jest kobietą wtedy, gdy ma spódniczkę, biust i talię. Taka…

Opublikowany przez Akcja Demokracja Środa, 5 września 2018

Jak właściwie wygląda „postępowa” wizja kobiecości? Demokraci udostępniają na swoim profilu wiele zdjęć różnych osób i można się z nimi samodzielnie zapoznać. My zaś cieszymy się, że duża marka w końcu propaguje powrót do normalności.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net