Targi Książki Katolickiej po raz 23.

twitter.com/wZasiegupl

Przez cztery dni w stolicy odbywały się XXIII Targi Książki Katolickiej. Aż 160 wydawnictw promowało swoje najnowsze publikacje o treści przybliżającej wartości chrześcijańskie. Targi zakończyły się uroczystym przyznaniem nagrody Feniksa.

Targi Książki Katolickiej organizowane są od 1995 r. W tym roku patronowało im hasło obecnego Roku Duszpasterskiego – „Idźcie i głoście”, koncentrowano się także na duchowości maryjnej w związku z rocznicami objawień Maryi, m.in. w Fatimie i Gietrzwałdzie, oraz z 300-leciem koronacji obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Zainteresowani kulturą katolicką mogli zapoznać się z ofertą 160 oficyn wydawniczych, stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych, które prezentowały się w Arkadach Kubickiego. W trakcie Targów odbyły się także liczne spotkania z autorami, konferencje czy pokazy filmów o tematyce katolickiej, a wydarzeniu towarzyszyła wystawa „Fatima. Stuletnia tajemnica”.

Dziś, w ostatni dzień Targów, w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks. Nagrodę wręczono w  16. kategoriach. Dzisiaj odprawiono także Mszę św. w intencji pracowników mediów i wydawców, w której uczestniczył nuncjusz apostolski w Polsce, Salvatore Pennacchio. Celebrujący Eucharystię bp Marek Solarczyk podkreślił w homilii rolę środków przekazu w formacji duchowej kolejnych pokoleń. – Możliwości, jakie daje rozwój technologii, zwłaszcza media elektroniczne, sprawiło, że grono tzw. twórców niezwykle mocno się poszerza, a to pociąga za sobą niezwykłą odpowiedzialność za wypowiadane czy publikowane słowa. Jako twórcy bądźmy zatem jednocześnie darczyńcami życia dla innych, którzy są zagubieni, szukają sensu dla tego, co przeżywają – apelował biskup Solarczyk.

MGOT/niedziela.pl, radiomaryja.pl, swk.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.