15 czerwca 2024
Kultura i recenzje

Upadek. O relatywizacji zła, jego przyczynach i skutkach w tekstach kultury popularnej

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu i Organizacja Monarchistów Polskich zapraszają na prelekcję pani prof. Anny Gemry pt. „Upadek. O relatywizacji zła, jego przyczynach i skutkach w tekstach kultury popularnej”. Prelekcja odbędzie się w przyszłą środę o godz. 18 we Wrocławiu.

– Zapraszamy: 18 stycznia 2023 roku, godz. 18.00. Klub Muzyki i Literatury, plac Tadeusza Kościuszki 10, Wrocław – napisano na stronie legitymizm.org.

Wprowadzenie do prelekcji wygłosi prezes Organizacji Monarchistów Polskich Adrian Nikiel.

Prof. Anna Gemra to prof. dr hab., historyk literatury, pracownik Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Redaktor naczelny rocznika „Literatura i Kultura Popularna”. Kierownik Pracowni Literatury i Kultury Popularnej oraz Nowych Mediów, przewodnicząca Rady Redakcyjnej „Homo Ludens”, redaktor naukowy serii POPKultura – POPLiteratura oraz tomów poświęconych literaturze kryminalnej (wyd. EMG). Członek jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz Nagrody Wielkiego Kalibru. Autorka wielu prac naukowych poświęconych fantastyce, wampiryzmowi, monstrom, kryminałom itp. Popularyzatorka wiedzy o literaturze i kulturze popularnej. Zainteresowania badawcze: literatura i kultura XIX wieku; film; media; kultura i literatura popularna; fantastyka; kryminał – podaje Organizacja Monarchistów Polskich na swojej stronie.

TUTAJ zaś znajduje się facebookowe wydarzenie dotyczące prelekcji.

legitymizm.org / facebook.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net