Wielka zdrada

W XVI wieku Europę opanował ruch religijny, zwany reformacją. Wystąpienia Marcina Lutra, a po nim wielu rozmaitych ludzi, pragnących zmian w Kościele katolickim, doprowadziły do głębokiego i trwałego podziału chrześcijańskiej społeczności. Motywy, jakie kierowały przywódcami nurtu, były różnorakie – zazwyczaj odrzucali oni pewne elementy kościelnego nauczania, niektórzy zaś, jak król Anglii, Henryk VIII Tudor, w rozłamie tym widzieli szansę na uniezależnienie się od papieża i uzyskanie swobody politycznej oraz zysków finansowych po zagarnięciu majątków duchowieństwa.

Wspólnoty, które oderwały się od Kościoła rzymskiego, ustanawiały własne zasady w obrębie swych doktryn, wprowadzając do katolickiej nauki szereg zmian, a te dotyczyły między innymi sakramentów, z istotnym uwzględnieniem Mszy świętej. Dość istotne było tu postrzeganie Eucharystii: podczas gdy IV Sobór Laterański sformułował dogmat o prawdziwej obecności Chrystusa w postaciach chleba i wina, protestanci potraktowali tę naukę z dużą swobodą, niejednokrotnie sprowadzając istotę prawdziwej Ofiary jedynie do stanowiącej jej przypomnienie uczty.

Wydawnictwo 3DOM prezentuje Państwu książkę pt. „Wielka Zdrada. Idea zniszczenia Mszy Świętej”, dzieło zawierające dwie broszury pióra anglikańskiego duchownego nawróconego na katolicyzm, Hugh Rossa Williamsona, które zostały napisane ponad pół wieku i stanowią świadectwo wiary autora oraz jego niepokoju w obliczu zmian liturgicznych, jakie zaszły po II Soborze Watykańskim. Pisarz przedstawia w nich reformy, jakim uległ kościół w Anglii po odstępstwie Henryka VIII, kiedy to nastąpiła destrukcja katolickiego rytu sakralnego i utrata znaczenia sakramentów. Williamson, mając w pamięci protestancką rewolucję liturgiczną, z wielkim niepokojem przyglądał się zabiegom Vaticanum II, czynionym w duchu ekumenizmu, dostrzegając w nich echo błędnych idei sprzed ponad czterech wieków.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z niezwykle interesującą pozycją, pisaną z perspektywy końca lat 60. XX wieku. Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Wielka zdrada

 • 21 maja 2022 o 15:38
  Permalink

  Ks. Jacek Bałemba SDB
  ur. 04.08.1962 Wrocław
  Salezjanin Ksiądz Jacek Bałemba SDB przyjął ważne święcenia kapłańskie sub conditione w tradycyjnym rycie katolickim wg Papieża Piusa XII 16.05.2022 udzielone przez księdza Biskupa Richard Williamson

  kapucyn katolicki ksiądz Carl Pulvermacher OFMCap mówił między innymi:

  „Spotykałem w różnych częściach świata księży, którzy mówili mi, że są kompletnie zagubieni. Powinni porzucić nową Mszę Novus Ordo. Powinni udać się do katolickiego tradycyjnego, ortodoksyjnego biskupa i poprosić, by ich warunkowo wyświęcił [w ważnym katolickim rycie Papieża Piusa XII], ponieważ jest wielu katolików tradycjonalistów, którzy nie przyjdą na Katolicką Mszę [Św Trydencką] kapłana wyświęconego w Novus Ordo [Pawła 6 / Jana Pawła 2], gdyż myślą, że jego święcenia są nieważne, więc nie jest on prawdziwym księdzem”.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2022 o 12:42
  Permalink

  W spółce dochodzi do patologii?
  – PGG sprzedaje tak zwany „ekogroszek” po około 900 zł za tonę. Już po chwili ten sam węgiel oferowany jest dla odbiorcy, po 2,5 – 3 tysiące złotych. Cały zysk przechwytywany jest przez pośredników, co powoduje oburzenie odbiorców indywidualnych, którzy muszą płacić za węgiel trzykrotnie drożej, niż sprzedaje go PGG – twierdzi Bogusław Ziętek.

  tarnogorski.
  info /zwiazkowcy-weszli-do-sie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net