Zespół Ot Vinta znany z sympatii banderowskich zagra w Warszawie

Ukraińska grupa folk-rockowa da koncert w stolicy na imprezie organizowanej przez Obywatelski Komitet „Solidarni z Ukrainą”. Zespół, którego lider znany jest z deklarowania sympatii banderowskich, miał grać w Przemyślu, lecz ostatecznie z koncertu zrezygnowano.

foto: fb.com
foto: fb.com

O zespole zrobiło się głośno, gdy sieć obiegły zdjęcia wokalisty grupy, Jurija Żurawela, pozującego pod pomnikiem zbrodniarza wojennego Stepana Bandery. Nie jest to pierwszy raz, gdy lider Ot Vinty deklaruje swoje sympatie dla Bandery czy Szuchewycza. Na profilu Żurawela nie brakuje rysunków z banderowskimi czerwono-czarnymi flagami. Właśnie dlatego mieszkańcy Przemyśla sprzeciwili się występowi grupy podczas uroczystości związanych z Nocą Świętojańską. Ostatecznie po protestach Przemyślan prezydent miasta zrezygnował z udziału Ot Vinty w imprezie.

Teraz grupa ma się pojawić w Warszawie. Koncert zespołu organizuje Obywatelski Komitet „Solidarni z Ukrainą” wraz z Teatrem Studio. „Nie zgadzamy się na poddawanie presjom nacjonalistów. Zaprosiliśmy więc chłopaków z OT VINTA do Warszawy! Koncert już w tę niedzielę o 20:00 na Plac Defilad. Przybywajcie!” – czytamy na internetowej stronie wydarzenia. Do głosów poparcia dla banderowskiej grupy przyłącza się również „Gazeta Wyborcza”, która wyraża oburzenie z powodu odwołania przemyskiego koncertu. „W Przemyślu kibole dyktują warunki władzy” – krzyczy nagłówek GW.

foto: fb.com
foto: fb.com

MGOT/pch24.pl, natemat.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net