Marian Piłka: Kpina z niepodległości

YouTube

Tak jak katastrofa gibraltarska nie usprawiedliwi błędnej polityki gen. Sikorskiego, która ułatwiła sowietyzację Polski, tak katastrofa smoleńska nie znosi błędów ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a zwłaszcza jego zgody na traktat lizboński, który radykalnie ograniczył suwerenność państwa polskiego.

Prezydent Kaczyński godząc się na ten traktat, zaakceptował rozpoczęcie procesu budowy superpaństwa europejskiego, pozbawiającego suwerenności państw narodowych, a także zgodził się na radykalne osłabienie wartości polskiego głosu w strukturach unijnych. Polski głos, który w traktacie nicejskim był równy 93 proc. wartości głosu niemieckiego, w traktacie lizbońskim spadł do poziomu 48 proc.

Natomiast Jarosław Kaczyński, inicjator budowy pomnika swego brata, popierając stworzenie armii europejskiej, kontynuuje jego politykę wymierzoną w polską suwerenność. Pomnik Lecha Kaczyńskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, jest przede wszystkim apoteozą polityki wyzbywania się atrybutów suwerenności przez polskie państwo za parawanem patriotycznej retoryki. Stopniowe rezygnowanie z suwerenności państwowej ma być formą uczczenia odzyskania niepodległości.

Marian Piłka

Historyk, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Marian Piłka: Kpina z niepodległości

  • 26 listopada 2018 o 16:57
    Permalink

    Ten monument przypomina wygladem Mao. Ale zesmy sie doczekali, przed nami swietlana przyszlosc, tylko co z forma ktora przewaza nad trescia. PS. Traktat z Weimaru byl zly?… Prawo unijne przed Prawem Polskim?… nie otake…, nie otake…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net