Sojusz kłamców

– To SB w 1989 roku wprowadziło temat aborcji – stwierdziła parę miesięcy temu poseł PiS Joanna Lichocka. – Walka o zakaz aborcji zaczęła się w 1989 r. – napisała na łamach „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska kilka dni temu. Mamy do czynienia z niespodziewanym sojuszem kłamców, mającym na celu wmówienie społeczeństwu, że świat zaczął się w 1989 roku.

YouTube (kolaż)

W 1930 roku Tadeusz Boy-Żeleński wydał książkę „Piekło kobiet”. A może jednak nie wydał? Bo jeśli wierzyć słowom przedstawicieli PiS i „Gazety Wyborczej”, to nie mógł jej wydać, gdyż „walka o zakaz aborcji zaczęła się” 59 lat później. W 1936 roku, na pierwszym synodzie polskiego episkopatu, biskupi ostro zaprotestowali „przeciwko zniesieniu kary za spędzenie płodu”. A może jednak nie protestowali? Może też ta sprawa nie była obiektem burzliwej dyskusji przez całe dwudziestolecie międzywojenne? Bo jeśli wierzyć słowom przedstawicieli PiS i „Gazety Wyborczej”, to takiej dyskusji nie było, bo „walka o zakaz aborcji zaczęła się” kilkadziesiąt lat później.

Lista dokumentów, wypowiedzi, tekstów, w których polski Kościół katolicki protestował przeciwko łamaniu prawa do życia od poczęcia w PRL, jest niezwykle długa. A może jednak nie? Bo jeśli wierzyć słowom przedstawicieli PiS i „Gazety Wyborczej”, to nie mogło być tych dokumentów, wypowiedzi, innych działań, gdyż „walka o zakaz aborcji zaczęła się w 1989 roku”. W grudniu 1977 roku Polski Komitet Obrony Życia, Rodziny i Narodu, działający z poparciem prymasa Wyszyńskiego (był współtworzony przez m.in. Mariana Barańskiego, ks. Ryszarda Halwę i Krzysztofa Kawęckiego),  zebrał ponad 12 tysięcy podpisów pod wnioskiem do Sejmu PRL o zniesienie ustawy o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1956 roku. A może jednak nie zebrał? Bo jeśli wierzyć słowom przedstawicieli PiS i „Gazety Wyborczej”, to nie mógł zebrać, gdyż „walka o zakaz aborcji zaczęła się” 12 lat później.

17 września 1980 roku przygotowano wstępny projekt tez do prac ustawodawczych Katolicko-Społecznego Koła Poselskiego Znak w zakresie ochrony poczętego dziecka oraz ochrony macierzyństwa. Projekty ustaw w tej sprawie powstały w 1982 (projekt ustawy o ochronie poczętego dziecka i ochronie macierzyństwa) i 1983 roku (zarys projektu ustawy o ochronie dziecka poczętego, macierzyństwa i rodziny). 9 września 1986 roku w Gdańsku wydano Memoriał do Sejmu Rzeczypospolitej Ludowej „W sprawie zniesienia ustawy o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z dnia 27 kwietnia 1956 roku”. 27 kwietnia 1987 roku ówczesny Klub Inteligencji Katolickiej w Szczecinie przedstawił wniosek o podjęcie inicjatywy ustawodawczej w sprawie zastąpienia przepisów legalizujących sztuczne poronienia ustawą o ochronie rodzicielstwa, a 1 marca kolejnego roku przedstawił wniosek uzupełniający. A może to była fatamorgana? Bo jeśli wierzyć słowom przedstawicieli PiS i „Gazety Wyborczej”, to „walka o zakaz aborcji zaczęła się w 1989 roku”.

17 stycznia 1981 roku odbyło się I Ogólnopolskie Forum Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości NSZZ „Solidarność”, na którym została powołana Komisja Kodyfikacyjna. Przygotowała ona jeszcze w tym samym roku projekt zmian w kodeksie karnym. Według niego, przepisy prawa karnego miały chronić życie ludzkie od poczęcia – zabicie dziecka nienarodzonego miało być dopuszczalne jedynie wtedy, gdy zachodziłoby poważne niebezpieczeństwo zagrożenia życia lub zdrowia matki. A może jednak takiej komisji nie było? Bo jeśli wierzyć słowom przedstawicieli PiS i „Gazety Wyborczej”, to „walka o zakaz aborcji zaczęła się” 8 lat później.

W maju 1988 roku została powołana przy sejmowej Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Kultury Fizycznej, podkomisja robocza w sprawie zmian w ustawie o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1956 roku. Składała się z siedmiu osób, a jej przewodniczącym został poseł Janusz Szymborski. Było to efektem wspomnianego wcześniej wniosku Klubu Inteligencji Katolickiej w Szczecinie. 18 października 1988 roku sejmowa Komisja Polityki Społecznej, Zdrowia i Kultury Fizycznej poświęciła swoje posiedzenie kwestii wspomnianej ustawy, jak również sprawozdaniu z działania podkomisji. A może Biuletyn Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Kultury Fizycznej został sfałszowany? Bo  jeśli wierzyć słowom przedstawicieli PiS i „Gazety Wyborczej”, to „walka o zakaz aborcji zaczęła się” rok później?

Co zrobić, aby skutecznie zmanipulować naród? Najpierw przemilczać pewne fakty, a potem zacząć twierdzić, że ich w ogóle nigdy nie było. Joannie Lichockiej i Dominice Wielowieyskiej idzie to doskonale.

Przekaż wieści dalej!

Paweł Kubala

Z wykształcenia politolog. Należę do Narodowej Rady Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego oraz Rady Naczelnej Prawicy Rzeczypospolitej.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Paweł Kubala

Z wykształcenia politolog. Należę do Narodowej Rady Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego oraz Rady Naczelnej Prawicy Rzeczypospolitej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.