Strzembosz: Czy Rosja pójdzie drogą Polski? (OPINIA)

Aleksiej Nawalny stanął przed obliczem zależnego od putinowskiego reżimu sądu i dostał kolejny, surowy wyrok odsiadki w kolonii karnej za czyny, których nie popełnił. To niepodważalny fakt, który porusza serca i umysły każdego wrażliwego człowieka bez względu na poglądy i szerokość geograficzną. Nawalny jest ofiarą reżimu. Kropka.

Jednak pewne detale dają do myślenia. Sąd nie przeszkadzał nagrywać i emitować na cały świat przemówienia Nawalnego wygłaszanego podczas rozprawy oraz komunikować mu się przez media społecznościowe ze światem z celi więziennej, przez co – cytat za TVN24 – „nawet w więzieniu jest kluczową postacią rosyjskiej polityki”.

Trochę mi to przypomina przypadek Adama Michnika, który w okresie PRL był wielokrotnie aresztowany, skazywany i więziony, a w Radiu Wolna Europa i Głosie Ameryki mogliśmy słuchać jego krzyków, gdy był bity i szarpany podczas aresztowania. Było to możliwe dzięki komunistycznym służbom, bo tylko one mogły sporządzić takie nagrania (a na pewno te z terenu aresztu czy więzienia) i decydować, że wydostaną się nie tylko poza archiwa SB, ale też poza Polskę.

Po dziesięcioleciach Adam Michnik i inni opozycjoniści, wspólnie z Czesławem Kiszczakiem, tworzyli nowy porządek polityczny w Polsce, który nie naruszył interesów komunistycznych zbrodniarzy. Sam Kiszczak został wicepremierem „pierwszego niekomunistycznego rządu”, członek Biura Politycznego KC PZPR generał Florian Siwicki Ministrem Obrony Narodowej, Pierwszy Sekretarz KC PZPR Wojciech Jaruzelski Prezydentem. Setki komunistycznych aparatczyków się uwłaszczyło czy objęło intratne posady w bankach, mediach itd., prawie żaden komunistyczny zbrodniarz nie poniósł zasłużonej kary za zbrodnie popełnione w okresie PRL.

A Adam Michnik? Michnik współtworzył i osłaniał z „opozycyjnej” strony cały ten skomplikowany proces jako poseł na Sejm RP, członek nieformalnego zespołu robiącego kwerendę w archiwach Służby Bezpieczeństwa i redaktor naczelny najważniejszej (do czasu) gazety, która wielokrotnie opowiadała się przeciwko nie tylko karaniu komunistycznych zbrodniarzy, ale nawet nagłaśnianiu i moralnym ocenianiu ich postępowania. Warto zauważyć, że Adam Michnik w końcówce PRL jeździł do Moskwy (razem z Andrzejem Wajdą). Cel i przebieg tych wizyt nie jest do końca znany, a sam zainteresowany reaguje ze wściekłością na zadawane mu na ten temat pytania.

Czy taki scenariusz – użycia Nawalnego do realizacji zamierzeń upadającego (mam nadzieję) reżimu w Rosji – powtórzy się, tego nie wiem. Ale wiem, że Aleksiej Nawalny otrzymał wyrok 9 lat więzienia, który może być wydłużony (nowy proces i nowy wyrok) lub skrócony, a wszystko to w gestii Sądu zależnego od Putina.

Po odejściu Putina – przedwczesnym w wyniku przegranej militarnie lub politycznie wojny na Ukrainie lub w dalszej przyszłości (dzięki nowelizacji konstytucji może być Prezydentem Federacji Rosyjskiej do 2036 r.) – komunistyczny aparat może nie być w stanie dłużej rządzić Rosją z powodu sytuacji wewnętrznej, a przede wszystkim sankcji, które paraliżują kraj gospodarczo i politycznie. Aparatczycy i oligarchowie związani z Putinem oraz sam Putin będą wtedy walczyć o zachowanie wpływów, majątków lub nawet życia i wtedy potrzebny będzie „nowy” rząd, który im taką bezkarność zapewni. Taki „nowy” rząd będzie też wiarygodny dla świata zewnętrznego, co umożliwi zakończenie blokady ekonomicznej i politycznej kraju.

Wybory w Rosji można sfałszować i „zrobić” prezydentem lub premierem kogokolwiek, ale taki „ktokolwiek” nie będzie wiarygodny i szanowany na tyle, by móc swoim autorytetem powstrzymać gniew ludu domagającego się głów i majątków odchodzącej ekipy politycznej.

Taki autorytet ma Aleksiej Nawalny, ale nie tylko dlatego, że jest znanym opozycjonistą, lecz z powodu niekwestionowanego heroizmu (sam wrócił z zagranicy by oddać się w ręce reżimu) i niekwestionowanych cierpień (długoletnia odsiadka w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze).

Nie wiem, czy to co powyżej, to uchylenie jakiejś tajemnicy, ale to nie jest wykluczone.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

4 komentarze do “Strzembosz: Czy Rosja pójdzie drogą Polski? (OPINIA)

 • 26 marca 2022 o 11:02
  Bezpośredni odnośnik

  Tekst bardzo ciekawy. Miałbym tylko jedno zastrzeżenie (drobne): o jakich sankcjach mowa? Przecież główne źródło dochodów FR jest z ropy i gazu, a tu żadne sankcje nakładane nie są. Poza tym nawet teraz, zaledwie po kilku tygodniach od rozpoczęcia wojny, kiedy emocje już nieco opadły, widać, że kolejne wielkie firmy niechętnie „bojkotują” rynek rosyjski, a wręcz robią to tak, aby im przypadkiem zbyt wiele groszy nie przepadło. Wątpię, czy takie „sankcje” znacząco wpłyną na gospodarkę FR w dłuższej perspektywie czasu (powiedzmy: przynajmniej kilkuletniej).

  Odpowiedz
 • 29 marca 2022 o 00:53
  Bezpośredni odnośnik

  „za czyny, których nie popełnił. ”

  dlaczego autor nie napisał jakich czynów nie popełnił ten przestępca nawalny?
  oszust nawalny oszukał francuska korporację Yves Rocher

  Odpowiedz
 • 1 kwietnia 2022 o 08:32
  Bezpośredni odnośnik

  Nawet gdyby Zyd Nawalny ,( pochodzenie ma tutaj istotne znaczenie, bo nikt by sie nie liczyl z w wiezieniu z gojem oplacanym i finansowanym przez amerykanskich Zydow, ktorych celem jest opanowanie calkowite wladzy na swiecie, stad ten zamet wokol niego, mimo iz jest winny czynow ktore popelnil, myslac ,ze ujdzie mu na sucho, dokladnie tak samo jak Zydowi Chodorkowskiemu, ktoremu Soros dawal pieniadze na na wykup kluczowych przedsiebiorstw rosyjskich w celu destabilizacji panstwa rosyjskiego. Podniesiono larum na caly swiat , bo „nieslusznie ” ukarano przestepcow, bo Zydom wolno. Wsadzenie kilku hochsztaplerow zydowskiego pochodzenia pokrzyzowalo plany unicestwienia rosyjskiego panstwa.) zostala zwolniony mimo popelnionych przestepstw, to i tak dla pana Strzembosza bylby ofiara „putinowskiego rezimu”, bo tak chce autor tej opinii. to swiadczy o tym ,ze autor jest i ma byc piewca racji zydowskich zamachowcow na ustalony porzadek swiata, bo mu tak jest wygodnie i bezpiecznie. No i, moze spadna mu laury podziwu i ewentualnie pieniedzy w okreslonej przyszlosci. WOLALBYM SIE MYLIC, ALE MAM NOSA DO TAKICH JAK PAN STRZEMBOSZ. .To jest tchorzostwo i podkladanie sie pod zydowskiego pana, czyli mentalnosc niewolnika albo wspolpracownika spiskowej teorii dziejow. Dobrze ,ze sie Pan ujawnil. Jesli chodzi o Nawalnego, to nic mu sie nie dzieje mimo iz „w tiurmu paszol”. Ma kontakt ze swiatem ,mimo iz nieZydzi w wiezieniu takich przywilejow nie maja. Moj komentarz ma tylko przypomniec ,ze te wylewane lzy sa falszywe i wpisuje sie sie Pan do masowej narracji oglupiania polskiej opinii i sluzalczosci dla obcej nam kulturowo nacji, ktora nie pala do nas miloscia czy chociazby zrozumieniem naszego jestejstwa, tylko traktuje nas Polakow jako swoich gojow. Wiekowe fakty ,swiadcza wlasnie o prawdziwej postawie Zydow do naszego Narodu. Najgorszym jest to ,ze co poniektorzy Polacy ,wpisuja sie w ta narracje, zeby bezpiecznie usadzic swoje siedzenie na stolku. ….A Nawalny, hm.., nic mu sie niedzieje, ma lepiej w wiezieniu niz nie jeden Rosjanin , Polak czy Kanadyjczyk na wolnosci, ktorej nie posiadaja Wolnosci wypowiadania swoich opinii i ich publikowania na caly swiat.

  Odpowiedz
 • 1 kwietnia 2022 o 12:25
  Bezpośredni odnośnik

  Blad wkradl sie do mojego tekstu. Osma linijka w dol po )…. zostala zwolniony mimo popelnionych przestepstw, powinno byc ,… Gdyby Nawalny zostal zwolniony mimo popelnionych przestepstw, to i tak dla Pana Strzebosza, bylby ofiara „putinowskiego rezimu”, bo tak chce autor tej opinii. Za blad przepraszam. Dodam ,ze wypisywanie opinii na temat Nawalnego w obecnym czasie ,wpisuje sie w propagande antyrosyjska ,ktora nam Polakom naprawde nie jest potrzebna. Cel jest jeden zaslonic nielegalna ukrainizacje Polski plujac i siejac nienawisc do Rosjan , przy okazji zapominajac o grzechach polskich genszekow od poczatku lat dziewiecdziesiatych ubieglego wieku po czasy dnia terazniejszego, jak rowniez polskich winach ktorymi byly : uczestnictwow POLSKI w amerykanskich wojnach na swiecie. Stalismy sie amerykanskim miesem armatnim ( american cannon meat ) i poletkiem czyli terenem dla amerykanskiego wydumanego „konfliktu” z Rosja .
  Wspomne o zbrodniach ukrainskich na Polakach i kolaboracje Ukraincow z okupantami niemieckimi. Mam ta odwage i nie boje sie , zeby wlasnie pisac o tych sprawach ,szczegolnie wtedy, gdy nastepuje wroga nam Polakom ukrainizacja panstwa polskiego, w kontekscie rzekomej pomocy humanitarnej , zapominajac o zbrodniach tryzubnej banderowskiej swoloczy ukrainskiej i podla klamliwa propaganda polskojezycznych mediow ktorzy sluza napewno nie POLAKOM>
  Tryzub stal sie godlem panstwa ukrainskiego, spod ktorego znaku Ukraincy barbazynsko zadawali smierc naszym rodakom bez zadnego przejawu empatii do szlachtowanych ofiar.. Wlasnie dzisiaj to o tym nalezy mowic i przypominac to ukrainskim potomkom zbrodniarzy. Macie czelnosc wyciagac dlon o pomoc od tych znienawidzonych Polakow. Chciecie pograzyc nasz kraj w dlugach ,bo wam Ukraincom sie nalezy. To nie ma nic wspolnego z humanitaryzmem ,tylko z zaplanowanym WYLUDZANIEM. Ten rzekomy humanitaryzm zostal nam Polakom wcisniety przez Amerykanow.2022 04 01

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net