8 czerwca 2024
Kościół i wiaraRodzina

„Aborcja to najgorszy rasizm w historii Ameryki. Duchowni nie mogą ulegać kaprysom popkultury i interesów”

Były zawodnik ligi NFL Ben Watson stwierdził, że nie zna „bardziej jaskrawych i śmiercionośnych oznak pogłębiającej się traumy, niesprawiedliwości i nierówności czarnej historii niż setki tysięcy czarnoskórych nienarodzonych dzieci, których życie jest co roku przerywane przez aborcję”. Komentarz padł w kontekście „Miesiąca Czarnej Historii”, którą forsuje się Amerykanom w lutym.

– Gdy Miesiąc Czarnej Historii zbliża się ku końcowi, nie widzę bardziej jaskrawych i śmiercionośnych oznak pogłębiającej się traumy, niesprawiedliwości i nierówności czarnej historii niż setki tysięcy czarnoskórych nienarodzonych dzieci, których życie jest co roku przerywane przez aborcję. Jeśli mamy pamiętać tę tragedię – a musimy – to musimy też ustalić, jak do tego doszło – napisał futbolista Ben Watson na portalu „Life News”.

Dalej wskazał, że murzyni są „obiektem ataków” ze strony bezwzględnego biznesu dzieciobójczego. Przyczynia się do tego m.in. ich ciężka sytuacja ekonomiczna.

Wylicza również, że 12 na 100 białych dzieci jest mordowanych przed narodzeniem. Z kolei w przypadku czarnych współczynnik ten wynosi aż 43 na 100.

Watson zwraca uwagę, że ze względu na te statystyki cierpi reputacja czarnych działaczek na rzecz życia. Jednak – zdaniem byłego zawodnika – „należy szukać głębszych przyczyn”, a nie tylko obwiniać „Planned Parenthood i jego kohorty”.

Futbolista pisze, że murzyni wciąż próbują zasilić klasę średnią w USA. W tym kontekście zamordowanie dziecka reklamuje się jako „tanie i szybkie rozwiązanie desperacji bezbronnej kobiety”. Badania Human Coalition wskazały, że 76 proc. tych kobiet nie zamordowałoby swoich dzieci, gdyby otrzymały pomoc.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Tworzenie kultury życia zaczyna się od stanowienia prawa i programów, które nie zawiodą tych matek i społeczności, a to często zaczyna się od właściwego przywództwa – napisał Ben Watson.

– Kultura życia zaczyna się także w naszych kościołach. Kościół musi być na czele rozwiązania, oferując pomoc finansową i opiekę nad dziećmi samotnym matkom, a także kierując członków kościoła do renomowanych organizacji adopcyjnych – podkreślił.

Następnie zacytował List św. Jakuba (1, 27), w którym czytamy: „Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata”.

– Życie jest święte. Duchowieństwu nie wolno kłaniać się panującym kaprysom kulturowym, popularnym politykom czy partykularnym interesom. Zamiast tego, jako wierni pasterze, muszą zachęcać swoją trzodę do ochrony wszelkiego życia, przed i po urodzeniu – stwierdził Watson.

– Możemy wyeliminować podstawowe przyczyny aborcji, pracując razem, aby stworzyć bardziej sprawiedliwe społeczeństwo – wspólnoty, w których wszyscy ludzie mogą odnosić sukcesy ekonomiczne, w których uprzedzenia są tłumione, a historyczne trendy są zatrzymywane. Dzięki tej ważnej pracy promujemy i chronimy główny cel obchodów z ostatniego miesiąca – piękną historię i niezaprzeczalną wartość życia czarnych – podsumował Ben Watson.

lifenews.com / biblia.deon.pl / kontrrewolucja.net

Ben Watson/fot. ilustracyjne/fot. Tammy Anthony Baker, Photographer/CC BY-SA 4.0/Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “„Aborcja to najgorszy rasizm w historii Ameryki. Duchowni nie mogą ulegać kaprysom popkultury i interesów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net