Aborcja w przypadku gwałtu? Dr Mentzen: Można rozważyć karę śmierci, ale dla gwałciciela

– W przypadku gwałtu można rozważyć karę śmierci, ale dla gwałciciela, a nie dla ofiary tego gwałtu – powiedział dr Sławomir Mentzen w programie „Młodzież kontra politycy” na kanale myPolitics.

Dr Mentzen został zapytany przez przedstawicielkę lewicowej młodzieżówki o kwestię prawa do mordowania dzieci. Ekonomista zwrócił uwagę, że „są tylko dwie możliwości”. – Albo dziecko jest człowiekiem, albo dziecko nie jest człowiekiem. Jeżeli dziecko nie jest człowiekiem, to rzeczywiście sprawa jest dyskusyjna. Jeżeli jednak dziecko jest człowiekiem, to go zabijać po prostu nie można – mówił dr Sławomir Mentzen.

– Jestem przeciwnikiem zabijania dzieci. Podobnie jak jestem przeciwnikiem zabijania kobiet, starców, ludzi białych, żółtych, czarnych i czerwonych. W ogóle jestem przeciwnikiem zabijania ludzi niewinnych – dodał.

– Mordercę można powiesić, natomiast z tego, co wiem, małe jest prawdopodobieństwo tego, żeby takie małe dziecko zdążyło sobie na karę śmierci zasłużyć – zaznaczył.

Przedstawicielka młodzieżówki dopytała wówczas, czy gość programu jest zwolennikiem częściowego prawa do mordowania dzieci – błędnie zwanego „kompromisem aborcyjnym” – czy przeciwnikiem.

– Tak, jak powiedziałem przed chwilą, jestem za zakazem zabijania dzieci. To jest taka sprawa, w której ciężko o jakieś racjonalny kompromis, bo to dziecko albo jest, albo nie jest człowiekiem. I tak ciężko znaleźć jakiś fragment pomiędzy – odpowiedział dr Sławomir Mentzen.

Wówczas pytanie zadał prowadzący program Mikołaj Dowejko. Dotyczyło ono możliwości zamordowania dziecka w przypadku tzw. przesłanek aborcyjnych.

– W przypadku gwałtu można rozważyć karę śmierci, ale dla gwałciciela, a nie dla ofiary tego gwałtu – stwierdził dr Sławomir Mentzen.

Dr Sławomir Mentzen jest przedsiębiorcą, ekonomistą i prezesem Kongresu Polskiego Biznesu. Należy także do Konfederacji z ramienia partii KORWiN. Jako jedyny z najbardziej znanych działaczy tej partii, potępił jej oficjalne proaborcyjne wystąpienie i odciął się od niego, podkreślając, że katolik nie ma możliwości zaakceptowania jakiegokolwiek prawa do mordowania nienarodzonych dzieci, również tych ciężko chorych.

nczas.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Aborcja w przypadku gwałtu? Dr Mentzen: Można rozważyć karę śmierci, ale dla gwałciciela

 • 8 grudnia 2021 o 09:58
  Permalink

  po czymś takim bierze się tabletkę poronieniową. po prostu. selekcja jak w naturze. nie można zmuszać kobiety by znosiła psychicznie takie brzemię i jeśli nie potrafi wytrzymać tego mentalnie kazać jej donosić ciążę. to jest nienaturalne. bardzo Was lubię za wasze wolnosciowe poglądy i liberalne podejście do gospodarki to jednak przez to faszystowskie tło oraz katolickie zboczenie nigdy na was nie zagłosuje. szkoda że w kwestiach ideologicznych nie możecie być po prostu normalni. mimo wszystko pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 20 grudnia 2021 o 01:43
   Permalink

   Czyli jednak niektórzy nie są ludźmi? Czy to pytanie też jest skrzywione katolicko?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net