Abp Jędraszewski apeluje do wsparcia akcji „zatrzymaj aborcję”

Adam Bujak/Wydawnictwo Biały Kruk, CC BY 4.0, Wikimedia Commons

Podczas XXV Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej metropolita wezwał wiernych, by włączyli się w walkę z eugeniką i mordowaniem dzieci. Ofiarę złożoną podczas procesji z darami przeznaczono na domy samotnej matki.

– Nie można dopuścić do tego, żebyśmy kierując się swoistą obojętnością, nie mówiąc już o okrucieństwie, godzili się na to, aby jakieś dzieci, tylko dlatego, że mogą być chore, nie pojawiły się na tym świecie – apeluje arcybiskup Marek Jędraszewski. – Nie wolno nam milczeć i zgadzać się na to, by w imię tego, że ktoś może okazać się chory, można było go zabić – podkreśla hierarcha.

Jak zauważa arcybiskup, inicjatywa „zatrzymaj aborcję „ma na celu przede wszystkim ochronę każdego życia, które już jest pod sercem matki i które chce cieszyć się pięknem tego świata”.

Zdajemy sobie najpierw sprawę z tego, jak często lekarskie diagnozy są nietrafne, ale przede wszystkim uważamy, że nie może być dzieci równych i równiejszych. Wszystkie mają prawo do życia, bo wszystkie mają prawo do miłości – zauważa hierarcha. – Chrystus nas wzywa do miłości i miłość jest podstawowym prawem, które musi obowiązywać wszystkie Jego dzieci – apeluje arcybiskup.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net