5 grudnia 2023
Rodzina

Absurdalna uchwała w Łodzi. Wojewoda zapowiada unieważnienie

Rada Miejsca Łodzi przyjęła jakiś czas temu uchwałę zakazującą rzekomo poruszanie się po ulicach miasta samochodów z hasłami prolife. Na absurdalną uchwałę zareagował wojewoda Tobiasz Bocheński, zapowiadając jej unieważnienie.

W uchwale zapisano, że „zakazuje się poruszania na obszarze Miasta Łodzi pojazdami opatrzonymi treściami nieprzyzwoitymi lub drastycznymi”. Według lewackich bojówkarzy oraz radnych, chodzi m.in. o pojazdy opatrzone treściami prolife.

Absurd polega na tym, że „treści nieprzyzwoite” są zakazane prawnie w całej Polsce. Miasto natomiast nie może oceniać i wydawać wyroków, co jest nieprzyzwoite.

– Według Radnych RM, Prezydent Miasta Łodzi ma prawo oraz kompetencje, aby decydować co jest treścią nieprzyzwoitą czy drastyczną. To wyraźne ograniczenie trzech podstawowych praw, które są zapisane w konstytucji – napisał na Facebooku wojewoda łódzki Tomasz Bocheński. Fundacja Pro – Prawo do Życia na swojej stronie zaznacza, że „tymi podstawowymi prawami, łamanymi przez radnych Koalicji Obywatelskiej i Lewicy są: wolność słowa, prawo własności i prawo do swobody wyrażania poglądów i przemieszczania się.”.

– Zapowiadam, że ta uchwała, póki ja jestem wojewodą, nie będzie ograniczała wolności słowa na terenie miasta Łodzi. Żaden samorząd, który przyjmie podobną uchwałę, nie spotka się z aprobatą nadzoru prawnego, zostanie stwierdzona jej nieważność, wystąpię o bardzo szczegółowe wyjaśnienie i uzasadnienie do miasta – zapowiedział wojewoda.

stronazycia.pl / facebook.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net