Amnesty International o sprawie Evansa: Rozumiemy, ale…

Sławomir Dynek, dziennikarz i fotoreporter portalu Stacja7.pl zapytał kilka organizacji deklarujących się jako broniące tzw. praw człowieka o to, jakie działania podjęli w sprawie skandalicznego wyroku na brak możliwości pomocy 2-letniemu Alfiemu Evansowi wbrew woli rodziców. Odpowiedź polskiego oddziału AI przeraża.

– Rozumiemy emocje związane ze sprawą Alfiego Evansa. Rozumiemy, że dla rodziców jest to tragiczna sytuacja i decyzja sądu może być dla nich nie do zaakceptowania. Nie mamy jednak możliwości zaangażowania się, nie mamy wglądu w sytuację chłopca i nie znamy wszystkich okoliczności – odpisał oficjalny profil Amnesty International w Polsce.

Od lat pojawiają się kontrowersje wokół organizacji, które bronią międzynarodowych przepisów nazwanych dość ironicznie „prawami człowieka”. Wielu dziennikarzy wykazało, że – co prawda jest to przyznane wprost – instytucje te w większym lub mniejszym stopniu lobbują na rzecz prawa do legalnego mordowania dzieci. Wśród tych organizacji znalazły się m.in. UNICEF oraz wspomniana Amnesty International.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net