Argentyński lekarz przerwał mordowanie dziecka, by uratować jego matkę. Sąd skazał go na więzienie i pozbawienie prawa do wykonywania funkcji publicznych

Dr Leandro Rodríguez przerwał tzw. aborcję farmakologiczną, by uratować 19-letnią kobietę, która na skutek działania preparatu była bliska zgonu. W 2019 roku sąd… skazał lekarza na więzienie oraz pozbawienie prawa do wykonywania funkcji publicznych na cztery miesiące. Teraz sąd odrzucił odwołanie.

2 kwietnia 2017 roku dr Rodríguez w szpitalu Pedro Moguillansky w Cipolletti pełnił dyżur ginekologiczny. Zgłosiła się do niego 19-letnia kobieta.

Młoda matka zażyła pigułki wczesnoporonne, których działanie wywołało u niej silne skurcze, wysoką gorączkę i wielki ból. Nie miała jednak rozszerzonej szyjki macicy. Lekarz ocenił, że należało zatrzymać mordowanie dziecka nienarodzonego, ponieważ w wyniku działania środków farmakologicznych zginęłaby także kobieta.

W Argentynie obowiązuje bardzo szerokie prawo do mordowania dzieci nienarodzonych. Historia konieczności ocalenia dziecka, by ratować matkę, wywołała wielkie oburzenie środowisk proaborcyjnych. Lekarz został postawiony przed sądem i skazany w 2019 roku na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz cztery miesiące pozbawienia prawa do pełnienia funkcji publicznych.

Dr Leandro Rodríguez złożył odwołanie, które jednak sąd odrzucił. – Nawet nie przyjrzano się sprawie dogłębnie, aby ją zbadać, po prostu ją odrzucono – powiedział adwokat lekarza, Daminán Torres. – Ponieważ wyrok jest w zawieszeniu, lekarz nie pójdzie do więzienia, a jedynie zostanie pozbawiony uprawnień do wykonywania zawodu w urzędzie publicznym. Będzie on mógł nadal wykonywać swój zawód w sektorze prywatnym – dodał prawnik.

Obecnie lekarz rozważa zwrócenie się o sąd nad sprawą do międzynarodowych organów. – Znalazłem się w takiej sytuacji i zakładam, że jeśli będę milczał, jest to równoznaczne ze zgodą z tymi decyzjami, które są nie tylko sprzeczne z prawem do życia, ale także do wyrażania siebie, do pracy, do wyrażania sprzeciwu sumienia – powiedział dr Rodríguez.

marsz.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net