22 maja 2024
Rodzina

Bardzo dobra zmiana w Arkansas. Gubernator podpisała ustawę

Gubernator stanu Arkansas Sarah Huckabee Sanders podpisała ustawę zapewniającą rodzicom wolność w edukacji ich dzieci oraz chroniącą przed modnymi ideologiami, na których opierają się BLM czy LGBT. Jak podkreśliła, „dzieci się edukuje, a nie indoktrynuje, że daje się władzę rodzicom, nie rządowi, i że przygotowuje się dzieci do dobrze płatnej pracy, a nie życia w ubóstwie”.

Ustawa edukacyjna, którą podpisała gubernator Sanders podnosi wynagrodzenia nauczycieli w szkołach publicznych. Rodzice mają wyraźnie podkreślone prawo do wyboru szkoły prywatnej lub edukacji domowej.

Ponadto ustawa zakazuje szerzenia neomarksistowskich ideologii w szkołach. Ogranicza również tzw. edukację seksualną, która w praktyce okazuje się być seksualizacją dzieci.

Przepisy nakazują weryfikację struktur i obowiązujących programów pod względem tego, czy treści zakazane przez ustawę nie pozostały w szkołach. Wyszczególniono tutaj krytyczną teorię rasy. Jest to ideologia, na której opiera się BLM. Ponadto przepisy, które są sprzeczne z nowoprzyjętą ustawą, tracą ważność.

Również jest niezwykle istotna zmiana w kontekście treści poruszających seksualność. W szkołach podstawowych aż do szóstej klasy w stanie Arkansas nie wolno prowadzić zajęć o tematyce seksualnej.

Ustawa nie wykluczyła jednak całkowicie LGBT ze szkół. W tej kwestii wciąż toczy się walka na poziomie legislacyjnym.

Obecnie natomiast procedowane są przepisy mające zakazać okaleczania dzieci i przeprowadzania na nich eksperymentów „zmiany płci”. Zakazano natomiast udziału mężczyzn w dyscyplinach kobiecych.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Arkansas tworzy dziś historię, ustanawiając model edukacji dla całego narodu. Fałszywe status quo jest martwe, a nadzieja żyje dla wszystkich dzieci w naszym stanie – napisała na Twitterze gubernator Arkansas Sarah Huckabee Sanders.

– Jest teraz obwarowane prawem w moim stanie, że dzieci się edukuje, a nie indoktrynuje, że daje się władzę rodzicom, nie rządowi, i że przygotowuje się dzieci do dobrze płatnej pracy, a nie życia w ubóstwie – dodała.

pch24.pl

fot. Tt/Sarah Huckabee Sanders

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net