19 maja 2024
Rodzina

Bill Gates przekazał prawie 100 mln USD firmie produkującej środki zabijające dzieci

Bloomberg News ujawniło mechanizm, dzięki któremu Bill Gates i inni amerykańscy oligarchowie przekazywali ogromne nakłady finansowe firmom sprzedającym niskiej jakości środki wczesnoporonne.

Firma DKT International produkuje środki do farmakologicznego zamordowania nienarodzonego dziecka. Bill Gates wpłacił na jej rzecz w ciągu ostatnich 10 lat 90 mln USD.

Bloomberg News podkreśla, że to wcale nie największy zastrzyk finansowy, jaki otrzymał ten koncern. Więcej wpłacili William and Flora Hewlett Foundation oraz David and Lucile Packard Foundation, powiązane ze znaną firmą komputerową HP.

DKT International formalnie jest działalnością non profit. W rzeczywistości – jak podkreśla pch24.pl – sprzedaje na całym świecie tanie środki wczesnoporonne. Jednocześnie przekonuje, że są one „wysokiej jakości”

Bloomberg – którego nie można podejrzewać o tendencje prolife – podkreśla, że w rzeczywistości środki te są niskiej jakości. Spowodowały też liczne powikłania u kobiet, które je zażywały.

Producent to indyjski koncern Synoken Pharmaceuticals. Ma na swoim koncie wypuszczanie na rynek produktów, które uznano za „niespełniające wymogi”.

– Gotowość DKT do kupowania leków od firmy, która wielokrotnie nie przeszła testów jakości, podkreśla kluczową słabość światowego łańcucha dostaw leków: zawsze znajdzie się nabywca, jeśli cena jest wystarczająco niska, a ci, którzy wytwarzają niebezpieczne lub nieskuteczne leki, rzadko spotykają się z poważnymi karami – zaznacza Bloomberg News.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. Tt/The Recount

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net