10 czerwca 2024
Kościół i wiaraRodzinaWiadomości

Bp Doran: argumenty za aborcją są jak ideologia nazistów

foto: Facebook.com/kevin.doran.583
foto: Facebook.com/kevin.doran.583

Irlandzki biskup Kevin Doran w ostrych słowach uderzył w zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci, konfrontując ich argumentację z niemal identycznymi przekonaniami ideologów nazistowskich, nawołujących do „eutanazji” niepełnosprawnych w III Rzeszy Niemieckiej. Zestawienie w bardzo brutalny sposób ukazuje próby manipulacji opinią publiczną ze strony przeciwników życia.

Znany z działań na rzecz ratowania życia najmniejszych, biskup Doran zaprezentował podczas konferencji episkopatu „dzieło” lekarza Alfreda Hoche i prokuratora Karla Bindinga zatytułowane „Zezwolenie na zniszczenie bytu niegodnego życia. Jego zakres i forma” (niem. „Die Freigabe der Vernichtung lebensunwerten Lebens„). Ta nazistowska publikacja z 1920 r. przekonywała, iż istnienie osób niepełnosprawnych i chorych jest nieopłacalne, więc najlepiej ich po prostu mordować. Praca Hochego i Bindinga inspirowała przymusową sterylizację, a następnie po prostu zabijanie osób niepełnosprawnych oraz chorych psychicznie.

– Teraz ludzie będą się śmiać i przekonywać, że nie można porównywać tego wszystkiego z aborcją w przypadku zagrażającej życiu choroby, ale porównanie jest oczywiste. To akceptacja zasady, w myśl której istnieje coś takiego, jak bezwartościowe ludzkie życie – mówi bp Doran. – Takie przekonanie może być zgodne jedynie z pogańskimi poglądami na życie, wedle którego dar życia to jedynie efekt kapryśnej gry losowej, ale nie da się tego pogodzić z chrześcijańskim światopoglądem, według którego nasze życie jest darem od Boga, a nie przypadkowym zdarzeniem. Tylko jeśli zaczniemy znów pojmować nasze życie w ten sposób, docenimy każde inne życie – starsze, mniej zdrowe, niepełnosprawne czy ubogie – dodaje hierarcha.

Wystąpienie biskupa Dorana wzbudziło falę krytyki ze strony zwolenników zabijania chorych nienarodzonych dzieci. To jednak nie pierwsze ataki na irlandzkiego hierarchę. Do 2014 r. Kevin Doran był członkiem zarządu szpitala położniczego Mater Misericordia w Dublinie. Zrezygnował ze stanowiska po tym, jak próbowano zmusić placówkę, by dostosowała się do nowego prawa dopuszczającego możliwość mordowania nienarodzonych. Wkrótce po tym wydarzeniu ks. Doran został przez papieża Franciszka mianowany biskupem.

MGOT/pch24.pl, thejournal.ie

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net