24 maja 2024
Kościół i wiaraRodzinaWiadomości

Biskupi o odrzuconym projekcie i ochronie życia

W komunikacje podpisanym przez abp Stanisława Gądeckiego, abp Marka Jędraszewskiego oraz bp Artura Mizińskiego czytamy, że   „W obecnie dyskutowanej kwestii ochrony życia ludzkiego Konferencja Episkopatu Polski podkreśla, że ważne są projekty pomocowe mające na celu wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej. Nie zwalnia to jednak z obowiązku dążenia do pełnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to zadanie zarówno parlamentarzystów, jak i wszystkich ludzi dobrej woli, bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd.”

W kwestii wartości ludzkiego życia ponownie wypowiedział się także abp Henryk Hoser, który odniósł się do odrzuconego przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy „Stop Aborcji”. Duchowny podkreślił, że „wartość ludzkiego życia jest na tyle wielka, że nie powinna być przedmiotem przetargów politycznych czy decyzji umożliwiających zabijanie człowieka w jego wczesnych stadiach istnienia”.

Zdaniem przewodniczącego Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP, odrzucenie projektu oznacza stan prawny trudny do przyjęcia. – Być może projekt ustawy „Stop Aborcji” wymagał pewnej korekty, ale był dość solidnie przygotowany. Tymczasem jego odrzucenie spowodowało, że mamy w tej chwili taką samą sytuację, jaka była przedtem czyli zasadnicze prawodawstwo tego bardzo trudnego i bolesnego problemu, jakim jest dostęp do aborcji się nie zmienia – powiedział abp Hoser. Jego zdaniem istnieje potrzeba przypominania prawdy o wartości ludzkiego życia. Bardzo ważnym elementem jest także modlitwa o światło Ducha Świętego dla społeczeństwa i tych, którzy ustanawiają prawo. – Musimy modlić się, by Pan nas oświecał i prowadził, bo wszystkie działania przeciwne życiu mają ogromne przełożenie społeczne na sprawy pozornie dalekie jak chociażby wychowanie czy ekonomia – podkreślił hierarcha.

Mas/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net