Biskupi z Chile krytykują próby przymykania oczu na mordowanie dzieci

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Episkopat Chile potępił projekt niekaralności mordowania dzieci. W senacie na rozpatrzenie czeka wniosek o rezygnacji z karalności zabijania w trzech przypadkach: gwałtu, zagrożenia dla zdrowia matki i wad wrodzonych człowieka.

W marcu izba niższa parlamentu przyjęła projekt, który łagodzi obecne przepisy dotyczące prawa aborcyjnego. W debacie jaka odbyła się na ten temat w senackiej komisji zdrowia, wziął udział przedstawiciel Kościoła, bp Juan Ignacio González Errázuriz. Duchowny przypomniał, że religia jest dla Chilijczyków bardzo ważna. Wpisuje się w to również obrona życia, która wiąże się z ochroną praw człowieka. Hierarcha zaznaczył, że życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej sytuacji i na każdym etapie rozwoju. – Jeśli nie będzie się tego szanować, naruszy to również podstawowe i fundamentalne zasady przestrzegania praw człowieka. Proponowana depenalizacja będzie ułatwieniem i promocją przerywania ciąży – podkreślił biskup.

Przedstawiciel Kościoła odniósł się także do wad rozwojowych płodu i zaznaczył, że trudności związane z pełnym zdiagnozowaniem stanu zdrowia nienarodzonego dziecka nie mogą w żadnym wypadku być powodem dokonywania morderstwa. – Szacunek winno się okazać każdemu ludzkiemu życiu, zwłaszcza całkowicie bezbronnemu i niewinnemu – podkreślił biskup San Bernardo. Dodał, że nowy projekt może być tylko przykrywką do procesu całkowitej liberalizacji prawa mordowania dzieci w Chile.To jest prawda, której nie wolno nam ukrywać – powiedział biskup.

Mas/Pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net