Boliwia: Kościół wspiera Marsze dla Życia i Rodziny

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Biskupi Boliwii zaznaczają w liście ogłoszonym m.in. w związku z mającymi miejsce w tym kraju Marszami dla Życia i Rodziny, że obrona życia i rodziny nie oznacza dyskryminacji ani promowania nienawiści. Inicjatywy te są tworzone przez organizacje pozarządowe i cieszą się poparciem miejscowego Kościoła. 

„Kościół katolicki wyraża zdecydowaną dezaprobatę wobec wszelkich aktów dyskryminacji i przemocy, w tym homofobii, oraz potwierdza, że wszyscy ludzie winni być dowartościowani i szanowani w swej wewnętrznej godności, gdyż zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga” – czytamy w liście boliwijskich biskupów. Duchowni zaznaczyli w ten sposób, że ich zdecydowany sprzeciw wobec ideologii gender, która bezpośrednio uderza w rodzinę, nie oznacza dyskryminacji, ani szerzenia nienawiści.

Episkopat Boliwii wzywa, by w trosce o rodziny kierować się przede wszystkim wartościami godności, sprawiedliwości i dobra wspólnego.

Pod koniec maja boliwijski parlament przyjął ustawę o tożsamości. Pozwala ona zmieniać w dokumentach imię i płeć. Jedynym obostrzeniem jest fakt, że takiej „przemiany” można dokonać raz w życiu. Biskupi dostrzegają w tej możliwości zagrożenie dla rodziny. Apelują do wiernych, by z miłością i szacunkiem, ale też zdecydowanie bronili daru rodziny oraz aby idąc za wskazaniami papieża Franciszka pokazywać piękno przymierza kobiety i mężczyzny.

Maj/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net