Brak dzieci jako ratunek przed „globalnym ociepleniem”

Planujesz liczną rodzinę? Zdaniem Travisa Riedera z amerykańskiego uniwersytetu postępujesz niemoralnie, ponieważ w ten sposób powiększasz globalne ocieplenie i skazujesz swoje  potomstwo na cierpienia. Rieder wraz z grupą wykładowców akademickich popierających jego idee osób chce wywrzeć presję na społeczeństwo oraz władzę, by ograniczono płodność i zmuszano „niepokornych” rodziców do płacenia podatku „węglowego” – od nadmiaru dwutlenku węgla w wydychanym przez ludzi powietrzu.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Riederowi i innym chodzi głównie o kraje wysoko rozwinięte, jak USA. Zdaniem ekologicznego fanatyka posiadanie dzieci jest niemoralne zarówno wobec nich samych, jak i wobec reszty świata. Skazuje bowiem naszą planetę na zagładę z powodu powiększającego się (zdaniem Riedera) globalnego ocieplenia wskutek wydzielania przez ludzi dwutlenku węgla. Mit o przeludnieniu, obalony naukowo w latach 90., nadal znajduje zwolenników, również w środowisku akademickim. Do Riedera przyłączyła się grupa osób, która chce dążyć do ograniczenia dzietności Amerykanów na rożne sposoby – począwszy od propagandy, przez popularyzowanie antykoncepcji wśród kolejnych pokoleń, aż po podatki dla tych, którzy ośmielą się mieć więcej niż jedno dziecko.

Zdaniem Riedera „powinniśmy chronić nasze dzieci przez to, by ich po prostu nie mieć”, ponieważ „zmiany klimatyczne to „obecnie największy problem moralny wszystkich społeczeństw na świecie”. Podczas wykładów Riedr grozi, że jeśli nie zmniejszymy dzietności, temperatura na świecie podniesie się o 4 stopnie i Ziemia stanie się „niemożliwa do zamieszkania przez ludzi”. – To będzie jak w filmach post-apo – straszy studentów i zachęcając ich do rezygnacji z dzieci przekonuje: etyka „małej rodziny” jest najlepszym moralnym wyjściem.

– Nasi ekolodzy popierają przymusową politykę jednego dziecka w Chinach, gdy tymczasem same Chiny ją porzucają – denerwuje się Mark Morano z organizacji Climate Depot. – Do tego to się sprowadza.

MGOT/newsbusters.org, npr.org, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.