Brawo! Abby Johnson zmieniła zdanie. Znana obrończyni życia popiera karanie kobiet za zamordowanie własnego dziecka

Abby Johnson ogłosiła, że z powodu logiki musi przyjąć, że kobieta, która postanowi zamordować własne nienarodzone dziecko, powinna być również karana jak za morderstwo. Część obrońców życia uważa, że w tym przypadku kobieta powinna być ponad prawem.

W niedzielę tydzień temu Abby Johnson napisała na Facebooku długi post, w którym wyznaje, że zmieniła spojrzenie na kwestię karalności kobiet, które chcą zamordować swoje dziecko.

– Przez wiele lat trwałam na stanowisku, że kobiety nie powinny być ścigane, jeśli dokonały aborcji, gdy aborcja jest nielegalna. To usłyszałem od ruchu prolife, odkąd stał się prolife przez ostatnie (prawie) 13 lat. Myślę, że jako kobieta, która miała dwie aborcje, brzmiało to jak pełna współczucia odpowiedź. To znaczy, zamordowałem dwoje moich dzieci. Jaka powinna być moja kara? – napisała Johnson.

– Znaleźliśmy się teraz w kluczowym momencie naszego ruchu. Aborcja ma być nielegalna w ponad połowie stanów naszego kraju. Myślę, że przez długi czas łatwo było powiedzieć: „Och, nie chcemy ścigać tych, którzy zabijają swoje dzieci. Po prostu będziemy ścigać lekarzy”. Tak mówiłam. Ale teraz nadszedł czas. Kto weźmie odpowiedzialność za te życia? Zawsze znajdą się tacy, którzy będą gotowi zabijać dzieci dla pieniędzy. Podaż aborcjonistów z podziemia nigdy nie ustanie. Jak więc powstrzymać aborcje w zaułku? Jak możemy powstrzymać inne przestępstwa? Z pewnością prawo działa odstraszająco. Musisz powstrzymać popyt. Ale jest jeszcze coś, czego po prostu nie mogłam dłużej ignorować… logika – podkreśliła.

– Czy nienarodzone istoty ludzkie są pełne nieskończonej godności i wartości, czy nie? Czy wierzymy, że aborcja jest morderstwem, czy nie? Czy nienarodzone dziecko jest warte takiej samej ochrony jak moje dwulatki, czy też nienarodzone dziecko jest jakoś mniej wartościowe? – pyta obrończyni życia.

Dalej zaś zaznaczyła, że nie należy jednak ścigać kobiet, które są zmuszane do zamordowania swojego dziecka.

– Proces myślenia Abby Johnson jest procesem, który przeszło wielu obrońców życia. My w Polsce także! Wielu z nas na początku nie mogło przestać robić z kobiety istoty „bezrozumnej”, której nie można winić za zabicie dziecka, bo z pewnością „nie wiedziała, co robi”. Zbyt szanujemy jednak zarówno kobietę, jak i jej dziecko, by dziś wciąż tak myśleć. Stąd nasze dążenia oraz inicjatywy ustawodawcze – komentuje na swojej stronie Fundacja Pro – Prawo do Życia.

facebook.com / stronazycia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net