Brytyjczycy za życiem?

Wikimedia Commons

W Wielkiej Brytanii pojawia się coraz więcej głosów przeciwko legalnemu mordowaniu dzieci. Prawie dwie trzecie respondentów chce zmniejszenia górnej granicy dopuszczalności morderstwa. Częściej są to kobiety, niż mężczyźni.

Obecnie na Wyspach można zamordować dziecko do szóstego miesiąca od poczęcia. Mimo agresywnych kampanii zwolenników tego procederu, społeczeństwo brytyjskie dostrzega zbrodniczość tego prawa.

Fiona Bruce, brytyjska obrończyni życia, zwraca uwagę, że „małe niereprezentacyjne polityczne grupy nacisku dążą do większej liberalizacji prawa, ale przeprowadzone badania pokazują, że starania te są całkowicie sprzeczne z poglądami Brytyjczyków, a zwłaszcza brytyjskich kobiet, które chcą większego wsparcia dla rodziców spodziewających się nieplanowanego dziecka, i lepszego zabezpieczenia praw nienarodzonych”.

Wyniki badania podają, że prawie dwie trzecie (60 proc.) badanych, opowiedziało się za tym, aby górna granica zamordowania dziecka została obniżona do pięciu miesięcy, przy czym około 20 proc. respondentów jest za tym, aby granica ta została obniżona do trzech miesięcy.

Zdecydowana większość (89 proc.) badanych jest zdania, że poradnictwem rodzinnym nie powinny zajmować się osoby, które promują mordowanie dzieci. Tyle samo osób opowiada się za zakazem zabójstw prenatalnych z powodu selekcji płciowej. Prawie 80 procent badanych opowiedziało się za obowiązkiem odczekania pięciu dni od momentu, gdy kobieta poprosiła o zamordowanie jej dziecka.

80 procent opowiedziało się za większą pomocą dla kobiet w ciąży, które są zmuszane do zabicia dziecka przez rodzinę, partnerów, przyjaciół i inne osoby. Dwie trzecie badanych uważa, że rodzice muszą wyrazić zgodę na morderstwo, jeśli chce jej dokonać dziewczyna poniżej 16 roku życia.

PCh24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net