2 kwietnia 2024
Rodzina

Cejrowski mocno krytykuje wiarę w to, że 500+ podniesie dzietność. „Tak może myśleć ktoś, kto ma kota”

Wojciech Cejrowski i Paweł Lisicki rozmawiali m.in. na temat 500+ w programie „Antysystem”. Wojciech Cejrowski skrytykował wiarę w to, że programy taki, jak 500+ może poprawić dzietność.

W ubiegłym roku w Polsce urodziło się tylko 272 tys. dzieci. Po raz pierwszy w historii państwa dzietność spadła poniżej poziomu 1,2.

– To bezpośrednio powiązane z okresem polityki socjalnej PiS. PiS dawał pieniądze ludziom myśląc, że jak da dodatkowe pieniądze, to zachęci to ludzi do posiadania dzieci. To może myśleć ktoś, kto ma kota, bo wtedy stać mnie na drugiego kota – powiedział Wojciech Cejrowski.

– Kot nie jest kłopotliwy, sam wszystko zrobi, ale jak ma się dziecko, to człowiek je ma z zupełnie innych powodów. To ogromna robota – zauważył.

Następnie Cejrowski stwierdził, że „żadne 500 złotych nie będzie zachęcą do kolejnego dziecka”.

– To debile wymyślają takie programie. To są niepowiązane dwie rzeczy. Tylko z miłości można mieć dzieci, a nie dla pieniędzy – stwierdził Wojciech Cejrowski.

Paweł Lisicki odparł, że według mediów mętnego nurtu „główną przyczyną jest decyzja Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku, bo jak mogłoby być inaczej, doprowadziła kobiety do przerażenia, a te uznały, że nie będą rodzić dzieci”.

– Mówię o tym jak o paranoi, ale to kompletny przekaz, który można znaleźć wszędzie. Gdyby mogły pozbyć się dziecka, to by je urodziły. Absurd – kontynuował Lisicki.

– Z kolei na problem demograficzny odpowiedzią władzy jest więcej aborcji, pigułka dzień po i najazd obcych. Więcej aborcji powoduje, że jest mniej dzieci, a nie więcej dzieci. Pigułka dzień po i najazd obcych powodują to samo – skwitował Cejrowski.

dorzeczy.pl

fot. YT / Tygodnik DoRzeczy

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net