Cenzura na „tęczowej” konferencji

Wikimedia Commons

W Gdańsku zorganizowano panel dyskusyjny mający ułatwić lokalnym władzom podjęcie decyzji dotyczących przyłączenia się do inicjatywy tzw. „Tęczowych miast”. Niestety, organizatorzy nie umożliwili wzięcia udziału w dyskusji stowarzyszeniom, które sprzeciwiają się tęczowym postulatom.

Włączenie się do „Tęczowych miast” było dyskutowane w ramach Panelu Obywatelskiego. Zgromadzeni w Gdańsku przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych mieli rozważać, czy miasto powinno zająć stanowisko sprzyjające ruchom LGBT. Chodzi m.in. o rozwieszenie w mieście tęczowych flag czy o głos doradczy we władzach miasta udzielony organizacjom LGBT. Organizatorzy zadbali, by nikt nie zakłócił przyjętego planu dyskusji  i wykluczyli z panelu te osoby, które miały odmienne zdanie na temat homoseksualizmu. Wśród gości znalazły się jedynie organizacje feministyczne i homoseksualne: Trójmiejska Akcja Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Tolerado, Miłość nie wyklucza, Transfuzja, Febra, Lambda, Akceptacja.

Nie ma organizacji reprezentujących inny punkt widzenia niż środowiska lewicowe i LGBT – zauważa Fundacja Mamy i Taty, która na prośbę mieszkańców również miała wziąć udział w panelu. – (…) niestety w ostatniej chwili okazało się, iż nie pasujemy do koncepcji panelu. Zostaliśmy wykluczeni z udziału w dyskusji. Możemy zatem przewidywać, iż wielogłos będzie tak naprawdę jednym głosem i już wkrótce mieszkańcy Gdańska dowiedzą się, że w toku konsultacji jednogłośnie przyjęto wsparcie dla postulatów lobby LGBT – czytamy na stronie Fundacji.

Konsekwencje finansowe związane z przyłączeniem do tęczowych miast będą dźwigali wszyscy obywatele Miasta Gdańsk – przypomina Marek Grabowski z Fundacji. Zachęca, by gdańszczanie wyrazili swój sprzeciw bezpośrednio, w oficjalnym piśmie do prezydenta Adamowicza. – Stoimy na stanowisku, że dzieci mają prawo być wychowywane przez rodzinę składającą się z mamy i taty. Ideologiczna presja na zmianę definicji rodziny i promocję zachowań homoseksualnych w szkołach, ograniczanie wolności słowa, a w najbliższej przyszłości oczekiwanie lub zmuszanie do homoseksualnego stylu życia jest dla nas kontrowersyjne i wymaga obywatelskiej interwencji do której Państwa zapraszamy – apeluje Grabowski.

Więcej o akcji można przeczytać TUTAJ.

mamaitata.org.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net