Chadecka polityk procedowała przepisy nt. „mowy nienawiści”. Po latach sama jest sądzona na ich podstawie za cytowanie Biblii

63-letnia Päivi Maria Räsänen, była minister spraw wewnętrznych Finlandii jest sądzona za „podżeganie do nienawiści” przeciwko homoseksualistom. Heretyczka związana niegdyś z fińską chadecją ma postawione zarzuty z paragrafu przepisów, które wcześniej sama procedowała.

Räsänen oraz luterański heretyk używający tytułu „biskupa”, który opublikował książkę byłej szefowej fińskiego MSW „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” stanęli przed sądem. Proces rozpoczął się wczoraj w Helsinkach.

Kobieta została oskarżona o „mowę nienawiści” wobec homoseksualistów. Miała się takowej dopuścić cytując pierwszy rozdział Listu do Rzymian św. Pawła.

– Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie – czytamy w podanym fragmencie.

Oprócz tego zarzuca się byłej szefowej fińskiego MSW, że krytykowała heretyków luterańskich w swoim kraju, którzy popierają ideologię LGBT oraz homoparady w Helsinkach, co opisała w swojej książce. Książkę wydał inny luterański heretyk, Juhana Pohjola, który nosi w swojej grupie tytuł „biskupa”. Oboje mogą zostać zamknięci na dwa lata do więzienia.

Fińskie media przypominają, że to właśnie polityk chadecji Päivi Maria Räsänen brała udział w procedowaniu przepisów na temat tzw. mowy nienawiści. Teraz sama jest sądzona na ich podstawie, co pokazuje, że rewolucja pożera własne dzieci.

Podczas rozprawy, Räsänen powiedziała, że jej wizja małżeństwa wynika z nauczania Biblii, według której małżeństwo stanowić może jedynie mężczyzna i kobieta. Jednocześnie poglądy te nie wynikają, jej zdaniem, z nienawiści do kogokolwiek.

– Ten kto krytykuje postępowanie homoseksualistów intencyjnie prowokuje nienawiść wobec osób homoseksualnych – skomentował podczas rozprawy prokurator generalny. Rozprawa została odroczona na 14 lutego.

Przypominamy, że coś takiego jak „chrześcijańska demokracja” w praktyce nie istnieje, choć hasło to było i jest nadal jednym ze źródeł wielkiego zamętu w Kościele. Papież Leon XIII w encyklice „Graves de Communi” zakazał katolikom używania określenia „chrześcijańska demokracja” z powodu wprowadzania wielu ludzi w błąd jak również z niebezpiecznych, heretyckich idei, które pojawiły się wraz z tym hasłem. Z kolei wielu myślicieli i badaczy zwraca uwagę, że chadeckie ugrupowania często dokonywały dzieła rewolucji tam, gdzie nie dawała rady zrobić tego lewica. Nawet heretycki myśliciel Alexandre Vinet w kontekście tzw. „chrześcijańskiej demokracji” zauważył, że „wcześniej czy później rzeczownik połknie przymiotnik”.

Przykre, że w Finlandii również nie będzie wolno wkrótce powiedzieć ani słowa krytycznego o homoseksualizmie pod groźbą kary. Jednak pamiętać należy, że to właśnie kobieta na ławie oskarżonych jest jedną z odpowiedzialnych za wdrożenie tych przepisów w życie.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Chadecka polityk procedowała przepisy nt. „mowy nienawiści”. Po latach sama jest sądzona na ich podstawie za cytowanie Biblii

 • 28 stycznia 2022 o 13:52
  Permalink

  Warszawa
  katolickie Msze święte „w rycie trydenckim”, według rubryk Papieża Polaka św Piusa X (Józefa kard. Krawca Sarto, kuzyna księdza Leopolda Bonawentura Maria Moczygęba(1824 – 1891) )

  Terminy Mszy Świętych

  Luty 2022
  6 II Niedziela 17:30
  V Niedziela po Objawieniu
  św Tytusa BiW, św Doroty DM

  7 II Poniedziałek 7:00
  św Romualda Op

  sanctus()piusx.pl
  mszawarszawa()gmail.com
  msza.waw.pl/news
  mszawarszawa.wordpress.com
  piusx.pl
  paxetbonum.com.pl
  rycerz-niepokalanej.pl

  Kraków

  Msza Niedziela 8:15, 9:50
  sob 7:40
  pn-pt zwykle 7:20 (lub 18:30)
  Kaplica Katolicka Matki Bożej Królowej Polski
  ul. Sarego 18/2
  obok Zamku Katedry Wawel

  Inne miejscowości po uzgodnieniu z księdzem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net