Co w praktyce oznacza wyrok dla aborcyjnej aktywistki?

Justyna Wydrzyńska, aktywistka grupy Aborcyjny Dream Team pośredniczącej w nielegalnym handlu pigułkami poronnymi, została skazana przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga na 8 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych, w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Wydrzyńska przekazała pigułki poronne kobiecie, której mąż powiadomił o tym fakcie organy ścigania.
Fundacja Pro-Prawo do Życia tłumaczy, co w praktyce oznacza wyrok, który zapadł wobec propagatorki aborcji.

– Grupa, w której działa Wydrzyńska, wykorzystuje wadliwe polskie prawo i to, że kobietom, które dokonają aborcji na własnym dziecku, nie grozi odpowiedzialność karna. Feministki, w tym właśnie Justyna Wydrzyńska, na ogromną skalę reklamują w Internecie swoje usługi związane z organizacją aborcji pigułkowych i chwalą się pomocnictwem w dziesiątkach tysięcy nielegalnych aborcji tabletkami rocznie – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do Życia.

– Aborcyjny Dream Team publicznie działa w Polsce już 7 lat. Wyrok sądu w sprawie Justyny Wydrzyńskiej dotyczył tylko jednej kobiety, której skazana przekazała pigułki poronne. W rzeczywistości ona i jej koleżanki odpowiadają za wiele tysięcy nielegalnych aborcji pigułkowych. Do sądów i prokuratur w całej Polsce wielokrotnie trafiały zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aborcyjny Dream Team. Żaden sąd oprócz tego jednego przypadku, nie wszczął w tej sprawie postępowania. Głowę w piasek schowali również politycy, którzy odrzucili w zeszłym tygodniu obywatelski projekt ustawy, który mógł ukrócić ten proceder. Co więcej, Wydrzyńska śmieje się z całej sytuacji i wyroku, który jest nieprawomocny i od którego aborcjoniści będą się odwoływać. Liderka aborcyjnej grupy otwarcie mówi, że dalej zamierza pomagać Polkom w zabijaniu ich nienarodzonych dzieci poprzez rozprowadzanie nielegalnych tabletek poronnych – dodaje Dzierżawski.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Co zdaniem Fundacji należy zrobić, aby powstrzymać ten proceder?

– Potrzeba natychmiast naprawić polskie prawo tak, aby gwarantowało realną ochronę wszystkim dzieciom, umożliwiało skuteczne ściganie aborcyjnych przestępców oraz wprowadzało realną karalność za przestępstwo aborcji. Takie prawo musi być również egzekwowane, do czego potrzebna jest wola polityczna ze strony rządzących i podległych im służb. Aby doprowadzić do tych zmian, konieczne są ogólnopolskie kampanie społeczne, za pomocą których ukształtujemy sumienia i świadomość Polaków oraz zmobilizujemy nasze społeczeństwo do działania – mówi Mariusz Dzierżawski.

Fundacja Pro-Prawo do Życia w całej Polsce organizuje niezależne akcje z użyciem billboardów, plakatów, bannerów, furgonetek, lawet, publikacji wydawniczych oraz Internetu.

fot. Fb/Fundacja Pro – Prawo do Życia

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja Pro - Prawo do Życia - stowarzyszenie prolife działające w Polsce od roku 2005, w roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jej założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Inicjator m.in. projektów obywatelskich ustaw Stop Aborcji oraz Stop Pedofilii.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja Pro - Prawo do Życia - stowarzyszenie prolife działające w Polsce od roku 2005, w roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jej założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Inicjator m.in. projektów obywatelskich ustaw Stop Aborcji oraz Stop Pedofilii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net