2 kwietnia 2024
Kościół i wiaraRodzina

Członek Papieskiej Akademii Życia chce, by proaborcyjne cele ONZ uznano za „dobro wspólne” i zarzuca chrześcijaństwu zmiany klimatyczne

Zdeklarowana ateistka i członek Papieskiej Akademii Życia Mariana Mazzucato chce, by na nowo zdefiniować ramy „dobra wspólnego”. Chciałaby, aby te zgadzały się z celami zrównoważonego rozwoju wg ONZ. Wśród celów tych jest szerokie prawo do mordowania nienarodzonych dzieci.

Mariana Mazzucato powiedziała w poniedziałek, że „dobro wspólne” człowieczeństwa powinno opierać się na celach zrównoważonego rozwoju ONZ. Portal „LifeSiteNews” podkreśla, że są one jawnie proaborcyjne. Ponadto oceniła, że nauczanie chrześcijaństwa przyczyniło się do „zmian klimatycznych”.

Wypowiedź padła podczas dorocznego zgromadzenia Papieskiej Akademii Życia. Mazzucato jest członkiem zwyczajnym Akademii od 2022 roku.

Podczas swojego przemówienia kobieta przedstawiła własną definicję dobra wspólnego jako całkowicie oderwanego od wszelkich zasad religii czy nadprzyrodzonego celu człowieka. Jednocześnie zaatakowała chrześcijaństwo za to, że ma wpływać na zmiany klimatyczne.

– Cele zrównoważonego rozwoju ONZ – składające się z 17 i 169 celów [odpowiednio „goals” and „targets” – red. Kr] – są powiązane z Agendą 2030 i zasadniczo opowiadają się za antykoncepcją i aborcją. Cel nr 5.6 to „osiągnięcie równości płci i wzmocnienie pozycji wszystkich kobiet i dziewcząt” i obejmuje następujący cel: „Zapewnienie powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych” – frazeologia powszechnie używana w odniesieniu do aborcji i antykoncepcji – podaje lifesitenews.com.

Portal przypomina, że takie słowa ze strony Mazzucato to nic zaskakującego. Jest jawną zwolenniczką prawa do mordowania dzieci nienarodzonych. W latach 2019-2021 była członkiem Komitetu ds. Polityki Rozwoju ONZ. Regularnie współpracuje też ze Światowym Forum Ekonomicznym.

– Mazzucato nie jest jedyną w Watykanie, która wymienia cele zrównoważonego rozwoju jako podstawę nowej globalnej struktury. W ostatnich latach papież Franciszek wielokrotnie promował cele zrównoważonego rozwoju, wzywając nawet religie świata do ukierunkowania swojej pracy na realizację celów zrównoważonego rozwoju – wskazuje portal „LifeSiteNews”.

lifesitenews.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/TED

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Członek Papieskiej Akademii Życia chce, by proaborcyjne cele ONZ uznano za „dobro wspólne” i zarzuca chrześcijaństwu zmiany klimatyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net