Dania: prawie 150 nieletnich chce zmienić płeć

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Prawie trzy razy więcej nieletnich chce „zmienić” swoją płeć, niż przewidywano. Tylko w tym miesiącu Klinika Seksuologii w Kopenhadze zaoferowała „leczenie” hormonalne 139 nieletnim, którzy nie czują się dobrze ze swoją płcią.

Ośrodek przewidywał, że terapię hormonalną od początku roku rozpocznie około 50 nastolatków. Tymczasem zgłosiło się już 139 osób.

Dania zezwala na terapie hormonalne dzieci w wieku 12 lat. Stosuje się blokery dojrzewania, które mają zahamować rozwój narządów płciowych oraz – w przypadku chłopców – zarostu. W przypadku dziewczynek hamuje się także miesiączkę.

Gdy po 16 roku życia nieletni utrzymuje, że nadal chce „zmienić płeć”, medycy rozpoczynają pełną terapię hormonalną. Jej efekty są nieodwracalne. Po nich zaś wykonuje się okaleczanie narządów płciowych.

Linda Thor Pedesen z LGBT Danmark zauważa, że rosnący popyt na zabieg nie powinien nikogo dziwić. Wzrost bowiem wynika z faktu, że „dzieci zostały wcześniej odpowiednio uświadomione co do zawirowań z płcią” i teraz „korzystają z możliwości terapii”. Działaczka homopropagandowej organizacji „ubolewa”, że „bardzo późno rozpoczęto leczenie”.

CWIK/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net